Chcete ojetinu v dobrém stavu? Najdete ji jedině v kvalitním autobazaru

Rozhodli jste se, že obnovíte svůj vozový park, ale máte obavy, že vás prodejce ojetých automobilů takříkajíc sedře z kůže? Váš strach je oprávněný, neboť praktiky autobazarů často bývají za hranicí slušnosti i zákona. Nechcete-li, aby auto za krátkou dobu vypovědělo službu a zbyly vám jen oči pro pláč, vyberte si kvalitního a prověřeného prodejce.

 

Riziko lze minimalizovat, ale nikoliv zcela eliminovat

Nákup ojetého automobilu je vždy spojen s určitými riziky. Přeci jen nejde o zbrusu nový vůz, ale o auto, které již má něco za sebou. Některé závady se mohou projevit až po určité době a nelze je dost dobře předpokládat. A o tom to je – oproti novému autu zase ušetříte nemalou částku a necháte-li si dostatečnou rezervu na případné opravy, budete s ojetinou spokojení.

 

Velikost a počet poboček nejsou rozhodující

Měli byste se po ojetém autě poohlédnout u prodejce, který staví image na své velikosti? Často je lepší menší autobazar preferující individuální přístup k zákazníkům. Velikost rozhodně není garancí kvality služeb. Naopak hrozí, že se vám ve větším autobazaru nebudou věnovat tak jako u lokálního prodejce.

K důležitým kritériím při výběru ojetého automobilu patří zkušenosti prodejce i doba působnosti na trhu. Jedná se o vysoce konkurenční obor a dlouhodobě se udrží pouze solidní autobazary. Podvodníci většinou na své nekalé praktiky doplatí a do několika let skončí.

Příkladem menšího prodejce s velmi dobrým jménem může být pražský autobazar Výhybka, který na trhu působí téměř dvacet let.

 

Do autobazaru jedině s odborníkem

Před návštěvou autobazaru byste si měli přečíst reference a zkušenosti zákazníků, kteří již u daného prodejce automobil koupili. Uděláte si díky tomu určitý obrázek. Ovšem pozor – negativní recenze mohou být dílem konkurence a pozitivní zase podvodem ze strany autobazaru. V každém případě, byste se proto měli na prohlídku vozu, vydat společně s někým, kdo se na auto podívá a objektivně vyhodnotí jeho technický stav. Pokud nikoho takového neznáte, zajeďte si s vozem do nejbližšího nezávislého servisu.