Jak ušetřit za server? Pořiďte si repasovaný, nebudete litovat!

Repasovaná výpočetní technika se v posledních letech těší velkému zájmu. Důvod je poměrně prostý – technologie se již po výkonnostní stránce nevyvíjí tak rychle jako v minulosti a několik let starý hardware tak bez problémů stačí na běžné aplikace. Pokud se momentálně poohlížíte po novém serveru, případně jich sháníte hned několik, jistě vás bude zajímat možnost, jak ušetřit podstatnou část nákladů. Prozradíme vám, co od daného sortimentu čekat a kde se po něm poohlédnout.

 

Seznamte se s repasovanou výpočetní technikou

Repasovaná rovná se starší. Přesto není důvod k obavám, repasované servery od prověřených prodejců jsou ve vynikající kondici. Odkupují je od velkých firem (např. pojišťovny, banky, různé instituce apod.), které výpočetní techniku často obměňují. Proto jsou servery ve velmi dobrém stavu a technici je navíc před uvedením do prodeje důkladně čistí, testují a případně mění dosluhující komponenty.

Do prodeje se repasované servery dostávají v podobě tzv. barebonů. V podstatě jde o torza serverů s procesorem a základní pamětí. Další komponenty si kupující volí individuálně na základě plánovaného využití.

 

Proč jsou repasované servery správnou volbou?

Repasované servery nepředstavují kompromis, ale chytré řešení pro každého, kdo vyžaduje nejvýhodnější poměr výkonu a ceny. Vzhledem k tomu, že se do nabídky dostávají modely renomovaných značek jako HP a Dell servery, které v době uvedení na trh patřily k naprosté špičce, si většina zákazníků přijde na své.

Ceny výpočetní techniky strmě klesají a již po půl roce se pohybují na 60 – 70 % původní hodnoty. Požadavky na výkon ze strany vývojářů aplikací přitom nijak závratně nerostou. S většinou současných aplikací si hravě poradí i starší hardware. Pořízením repasovaných serverů tak ušetříte i desítky tisíc korun, které můžete použít mnohem efektivnějším způsobem.

Pokud jsme vás přesvědčili, poohlédněte se v nabídce Czech Serveru na www.czech-server.cz. Známý prodejce je jedním z nejstarších na trhu a nabízí nadstandardní servis.