Recenze YSL Mon Paris

Říká se, že Paříž má rád každý. A vůně Yves Saint Laurent Mon Paris z této inspirace čerpá plnými doušky. Podařilo se jí zachovat šarm tohoto půvabného města nebo jde jen o laciné svezení na vlně popularity?

Elegantně oblečené dámy, sladká vůně makronek, dominanta v podobě Eiffelovy věže, milenecké páry, křehká zeleň i bohatý noční život – to všechno je Paříž, která dokáže uspokojit skutečně každého návštěvníka. Je to haute couture módního i parfemářského průmyslu. Pařížská móda je symbolem nadčasovosti plně využívající toho nejlepšího z aktuálních módních trendů, pařížské parfémy si zase kladou za cíl co nejvíce potěšit. Proto nikdy nejsou výrazně štiplavé nebo naopak cukrově sladké. Ale platí to i o YSL Mon Paris?

 

Recenze YSL Mon Paris – vůně pro všechny sebevědomé ženy

U parfému Yves Saint Laurent Mon Paris jako první zaujme flakónek s křehkéko skla v pudrově růžové barvě, doplněný výrazným akcentem černé stuhy. Nechybí ani ozdobné logo YSL, takže první dojem zvládá na jedničku.

 

Vůně YSL Mon Paris je tvořena těmito složkami:

Hlava: hruška, bergamot, malina, jahoda

Srdce: jasmín, pivoňka, durman, pomerančové květy

Základ: pačuli, pižmo, ambroxan, lístky pačuli

Jde tedy na první pohled o příjemný ovocno-květinový mix, postavený na všednosti a smyslnosti, která dokáže probudit všechny smysly.

Jakmile si vůni stříknete na pokožku, můžete se okamžitě těšit z jasných sladkých tónů malin a jahod, které v pozadí doplňují jemné mámivé tóny květin. Asi po minutě se vůně plně rozvine a vpřed vystoupí dřevnaté tóny pižma a pačuli. Vůně působí velmi komplexně – nejde o lepkavou cukrovou vatu, jak by mohla její hlava nezkušeným milovníkům Paříže slibovat.

Vůně YSL Mon Paris je velmi decentní a šarmantní – rozhodně neprovoní vaše okolí do vzdálenosti několika metrů. Ale o tom přece pařížské vůně nejsou. Ze známých vůní bychom YSL Mon Paris asi nejlépe přirovnali k legendárnímu parfému Angel z dílny Thierry Mugler. Jde především o její unikátnost a osobitost, která má šanci oslovit parfémové gurmány i ty, kteří jednoduše hledají něco nového, neotřelého. Parfém Yves Saint Laurent Mon Paris můžete nyní výhodně zakoupit v internetové parfumerii Elnino.cz.