Sezóna grilování začíná!

S jarem a létem přichází sezona grilování. Ideální počasí totiž přímo vybízí k venkovnímu kuchtění. Na čerstvém vzduchu ve společnosti příjemných lidí chutná navíc vždycky tak nějak víc. A jaké dobroty si na grilu můžete připravit? V podstatě jakékoli, tady přinášíme malou inspiraci.

 

Pro zaryté masožravce i příznivce vegetariánské stravy

Dozlatova ugrilované kuřátko, šťavnatý steak, voňavý špíz nebo burger představují naprostou klasiku, která nikdy nezklame. Chybu neuděláte ani s uzeninami, rybami a mořskými plody. Co však dělat, pokud patříte mezi zaryté zastánce vegetariánské stravy? Ugrilujte si sýry, které se v poslední době staly doslova hitem. Nepohrdnou jimi dokonce ani ortodoxní masožravci. Trefou do černého bude hermelín, který patří k nejrozšířenějším a také nejoblíbenějším. Stačí ho potřít olejem, posypat kořením, bylinkami a zabalit do alobalu.

 

Zelenina jako hlavní chod, ovoce jako dezert

Zelenina rozhodně nemusí sloužit jen jako příloha, připravit z ní můžete i lahodný hlavní chod. Třeba takový zeleninový špíz nebo plněné papriky či rajčata se sýrem se stanou vítaným zpestřením každého grilování, po kterých se jen zapráší. Máte po večeři chuť ještě na dezert? Připravte si ho také na grilu. Oblíbeným sladkým jídlem se totiž stalo ovoce. Vyzkoušejte třeba ananas, banány, broskve, švestky nebo jablka v kombinaci se zmrzlinou, karamelem nebo čokoládou. Vaše chuťové buňky budou přímo jásat nadšením!

Grilujte jako šéfkuchař

Aby se jídlo opravdu povedlo, potřebujete nejen ty správné suroviny, ale také kvalitní gril. Skvělou službu vám prokáže elektrický stolní kontaktní gril EG-200 od společnosti Orava, díky němuž se stanete doslova mistrem grilovaček. Připravíte s ním totiž šťavnaté a dokřupava upečené kousky pro masožravce i vegetariány. Poradí si s různými druhy masa, ryb, zeleniny, zvládne i sendviče či zapečené bagety. Kovové žebrované grilovací desky jsou vybavené nepřilnavou vrstvou, takže se nic nepřipeče. Světelná kontrolka provozu informuje o teplotě, kterou si můžete variabilně nastavit. Grilovat můžete na otevřeném grilu nebo ho jedním pohybem proměníte na touster. Součástí je také izolovaná rukojeť, nehrozí proto, že byste přišli k nějakému úrazu. S tímto šikovným pomocníkem se šéfkuchařem může stát opravdu kdokoli!