Už jste zkusili „čajové“ smoothie? S chutí do toho, nebudete litovat!

Zelený čaj má blahodárné účinky na lidské zdraví. Už po staletí se ve východní medicíně používá jako účinný lék proti mnohým chorobám. Čím je tak výjimečný?

 

Zelený zázrak

Důvod, proč si zelený čaj zachovává tolik prospěšných látek, je způsob jeho zpracování. Lístky čajovníku totiž neprocházejí oxidací, jako je zvykem u jiných čajů. Proto mají vysoký obsah životně důležitých antioxidantů. Ty jsou klíčové, protože dokáží tělo zbavit volných radikálů, které způsobují mnoho závažných nemocí – mimo jiné i rakovinu.

Zelený čaj je také plný vitamínů, minerálů, třísloviny a také aminokyselin. Velký obsah katechinu je bojovníkem proti zhoubnému rakovinotvornému bujení. Čaj také pomáhá při snižování cholesterolu a úpravě vysokého tlaku. Velmi se doporučuje při hubnutí, protože dokáže stimulovat metabolismus. Napomáhá štěpení tuků. Zelený čaj také posiluje imunitu, díky obsahu kofeinu příjemně nabudí a také má četné pozitivní účinky na kůži, vlasy a zuby.

Velmi se doporučuje pít zelený čaj každý den.

 

Smoothie ze zeleného čaje

Čaj se skvěle hodí na přípravu smoothies. V kombinaci s ovocem je jedná o velmi lahodnou svačinku či snídani.

 

Vanilkové smoothie

2 hrnky zeleného čaje

1 hrnek mandlového mléka

1 vanilkový lusk

1 lžíce skořice

2 jablka

2 banány

 

Detoxikační smoothie

1 hrnek zeleného čaje

2 kaki

2 banány

1 hrnek malin

1 menší zázvor

1 hrnek špenátu

 

Borůvkové smoothie

1 hrnek zeleného čaje

2 banány

2 hrnky borůvek

1 hrnek malin

1 hrnek jahod

 

Smoothie mixér

K přípravě smoothies je potřeba kvalitní mixér. Jedním z takových je i vysokootáčkový mixér Orava RM-2000. Má velmi výkonný 2000 W motor, který se roztočí až na 32 000ot/min. Díky tomu si hravě poradí s jakýmkoliv typem potravin, včetně tvrdých a nepoddajných jako je led, obilí či tvrdá kořenová zelenina. Součástí je velká dvoulitrová nádoba, kde připravíte velké množství nejenom smoothies, ale také polévek, omáček či šťáv.

Všechny rozložitelné díly se dají mýt v myčce nádobí.

Pokud vás mixér Orava RM-2000 zaujal, najdete jen na www.orava.info.