6 neobvyklých využití fotografií

Máte ve svém počítači spoustu fotografií, které si už dlouho netisknete do alb nebo neukládáte do vzpomínkových krabic? Využijte své fotografie k vytvoření dekoraci, fotodárků a zútulněte si pomocí originálních nápadů své bydlení. Víte, co všechno je možné z fotografií vyrobit?

 

1) Fotodárky

Mezi nejoblíbenější překvapení pro blízké rozhodně patří fotodárky. Na tento typ dárků použijte fotografie, kde se usmíváte nebo jste společně s celou rodinou. Z těch fotek by měla být cítit příjemná atmosféra a dobrá nálada. Dárky z fotek jsou skvělým nápadem, i pokud chcete obdarovat svůj protějšek. Hodí se k narozeninám, k výročí, ale také ke svatbě.

 

2) Dekorace v domě

Pro vytvoření útulného a osobitého domova vám skvěle poslouží fotografie. Zajímavým nápadem jsou zarámované fotografie na krbu, ale také jejich zvětšené verze na zdi. Vyzkoušet můžete fotografii ve skle, která z vašeho domu udělá opravdový domov. Věřte, že tato dekorace zaujme každou návštěvu a možná si pořídí podobnou, jen se svojí vlastní fotkou.

 

3) Originální interiér

Fotografie vám pomohou rychle a jednoduše navrhnout originální interiér. Dodají útulnost i do minimalistického interiéru. Přemýšlejte při jejich umístění a navrhněte je v místnostech, kam se hodí. Obývací pokoj, ložnice, dětský pokoj a dokonce i chodba jsou skvělým nápadem. Vyhněte se však fotografiím na toaletě a zvláštně mohou působit fotky umístěné na půdě nebo ve sklepě.

 

4) Praktické pomůcky jinak

Nejedná se jen o design, ale spoustu fotodárků slouží i k praktickým účelům. Je na vás, co přesně si necháte oblíbenou fotografií potisknout. Snažte se však vždy přemýšlet nad tím, zda se jedná o zajímavý nebo vtipný kousek, a není to jen kýč, který vám bude v domě zavazet.

 

5) Oblečení a textil

Lákavým nápadem je potisk oblečení a dalšího textilu, kam patří například deky, povlečení, polštáře a podobně. V tomto případně buďte obzvlášť obezřetní, protože potisk polštářů svými domácími mazlíčky anebo partnerem již dávno vyšly z módy. A fotku na tričku už dnes chce nosit také jen málokdo. Raději vsaďte na dekorační skleněnou desku s fotografií.

 

6) Vyprávění příběhu

Příjemnou službou, kterou vám veškeré využití fotografií přinese, je vyprávění příběhu. Můžete si své fotografie seřadit od školních snímků až po dospělost. Využít například nástěnku, případně rámečky na zeď a vytvořit si například rodokmen. Zajímavým nápadem, jak vytvořit z fotografií příběh je vytvořit si fotodárek i s vlastním textem.

Obklopte se fotografiemi a nechte je působit na svou náladu. Vybírejte si takové snímky, které vás vrátí do příjemné doby, kterou jste v minulosti prožili.