Dokonalá ložnice – jak na ni?

Zřejmě nejdůležitější místností naší domácnosti je ložnice. Právě tady totiž trávíme velké množství času posilujícím a regeneračním spánkem, načerpáváme síly do dalších dnů, užíváme si společné intimní chvíle s naším partnerem. Jak ji tedy vybavit tak, abychom se tady cítili dobře a stala se naším útočištěm a klidnou oázou?

 

Pohodlí na prvním místě

Velký podíl na tom, jak kvalitní a dostatečný náš noční odpočinek bude, má podklad, na který uléháme – tedy bytelná, pevná postel s pohodlnou matrací. Pokud vám totiž záleží na tom, jak žijete, pak vám nemůže být lhostejné to, na čem spíte. Kvalita vašeho života jde totiž ruku v ruce s kvalitou vašeho spánku. Rozkládací sedačky a křesla v žádném případě nemohou nahradit pohodlné lůžko. Nedělejte proto v tomto ohledu žádné kompromisy a dopřejte si patřičný komfort se vším všudy.

 

Vliv prostředí

Nemalou roli však sehrávají také další faktory, třeba prostředí ložnice. Měla by být dostatečně vyvětraná, s teplotou okolo 18 stupňů, tichá, bez rušivých světel, uklizená, čistá a především útulná. Pečlivě si proto vybírejte bytové doplňky, ne všechny se do tohoto pokoje hodí, některé totiž mohou negativně působit na váš spánek. Obklopte se věcmi, které máte rádi – třeba oblíbenými fotografiemi nebo obrázky. Čím spokojenější tady budete, tím lépe se vám bude spát. S bytovými dekoracemi to nepřehánějte – platí totiž, že méně je více. Tak, ať se necítíte jako v přeplněném vetešnictví.

Umístění hraje roli

Důležité je také umístění ložnice. Pokud si můžete vybírat, snažte se, aby byla orientovaná na východ. Bude tady panovat příjemná teplota a lépe se tak vyspíte. Večer nebude místnost přehřátá a ráno vás probudí sluneční paprsky, vstávání tak bude snazší. V její těsné blízkosti by se měla nacházet koupelna – právě sem totiž směřují naše kroky každé ráno, hned potom, co otevřeme oči. Stejně tak tady svou celodenní pouť ukončujeme očistnou sprchou nebo odpočinkovou relaxací ve vaně. V poslední době můžeme v bytovém interiéru pozorovat zajímavý trend, dochází totiž k propojení těchto dvou místností – koupelna se stává součástí ložnice. Toto řešení je nejen velmi praktické a módní, ale nabízí také řadu možností, jak si zpestřit romantické chvíle ve dvou.