Hokejová výstroj pro začínající i profesionální hokejisty

Máte doma malého hokejistu? A víte, že jeho úspěchy spolu s talentem stojí i na kvalitní výbavě? Poradíme vám, na jaké parametry se zaměřit při jejím výběru.

Pokud v hokeji, stejně jako v jakémkoliv jiném sportu, chcete slavit úspěchy, musíte do něj dát naprosté maximum. Profesionální sportovec například hru prožívá nejenom svým tělem, ale i srdcem. O to se i většina hráčů snaží, jinak by hokej snad ani nehrála. Jedná se totiž o krásný sport. Ale i velmi náročný. Po fyzické i psychické stránce. Hokejista musí být fyzicky zdatný, bystrý a schopný se plně soustředit. A samozřejmě musí i umět perfektně jezdit na bruslích.

 

Základem je hokejová výstroj

Každý profesionální sportovec chce dosahovat těch nejlepších výsledků. A těch konkrétně v případě hokeje pomáhá dosáhnout i kvalitní hokejová výstroj, tedy brusle, helmy, hokejky, chrániče a spousta dalších doplňků. A na základě jakých parametrů je vybírat?

 

Bez čeho se hokejista neobejde?

Helma s obličejovým krytem, chránič ramen, loktů, kolen a holení, nákrčník, rukavice, kalhoty, suspenzor, hokejka a brusle. Co se hokejového vybavení týče, hokejisté nejsou žádnými troškaři. V tomto ohledu bohužel hokej určitě nepatří mezi levné sporty. Když už se pro něj jednou rozhodnete, rozhodně na hokejovém vybavení nešetřete. Hokejová výstroj totiž často doslova rozhoduje o životě a smrti. Údery pukem ve vysoké rychlosti stejně jako srážky s ostatními sportovci by bez kvalitních chráničů byly fatální. Při jejich výběru tak více než na cenu hleďte na kvalitu!

 

Vsaďte na renomovanou značku

Zárukou kvality jednoznačně jsou produkty renomovaných značek. Například pro hokejové brusle nikdy nechoďte do tržnice, ale do specializovaného obchodu, kde vám i odborný personál pomůže s výběrem. Dobře padnoucí brusle zpevní kotník i chodidlo a udrží nohu rovně.

 

Helma, oblečení a chrániče

Vysoké nároky mějte i při výběru hokejové helmy. Ta hokejistu nesmí tlačit a po zapnutí musí pevně držet na hlavě. Při výběru oblečení a chráničů se zaměřte především na pevnost materiálů a švů. Hokejové oblečení by mělo být dobře prodyšné, savé, odolné vůči mechanickému poškození a nenáročné na údržbu. Důležité ovšem jsou i rukavice, štuplny a řada dalších doplňků přispívajících nejenom k bezpečné hře, ale i napomáhajících k vítězství. Po tom každý sportovec touží ze všeho nejvíc.