Jak vyřešit úložné prostory v garáži

Řešíte nedostatek volného prostoru ve vaší dílně nebo garáži? Rádi byste do garáže uložili sezónní věci, auto, motocykl, dětská kola či odrážedla, sportovní vybavení nebo krabice, které vám zbyly po stěhování? Pak si přečtěte naše dnešní tipy na to, jak v garáži získat více volného prostoru.

 

Projekt garáže

Jestliže nemáte pro ukládání věcí jiné místo, určitě vybavení garáže úložnými prostory nepodceňujte. Pro začátek si vytvořte seznam věcí, které byste rádi uložili a načrtněte plánek garáže. Do něj nezapomeňte zaznamenat veškeré zásuvky, pojistky, dvířka, garážová vrata – jejich typ, pohon garážových vrat a další místa, která vyžadují prostor nebo k nim musí být snadný přístup. Typ garážových vrat je důležitý, neboť například sekční garážová vrata se zasouvají pod strop, rolovací garážová vrata se naopak rolují do speciálního boxu – s tímto potřebným prostorem tedy musíte počítat.

 

Zóny garáže

Garáž si na plánku rozdělte do několika zón, jako jsou například zahradní pomůcky, sportovní náčiní, dětské hračky, potřeby ke grilování, úklidové potřeby nebo prostor pro kola, auto či další vozidla. Při tom všem myslete na dobrý přístup nejen ke garážovým vratům – sekčním, posuvným či rolovacím, ale dobře přístupné musí být i garážové a vchodové dveře. Současně s vymýšlením úložných prostor zkontrolujte i stav zateplení vaší garáže.

 

Úložné prostory garáže

Při vybavování garáže úložnými systémy máte dvě možnosti. Buď si garáž vybavíte skříňkami, regály a krabicemi sami, nebo zvolíte úložné prostory na míru. Výhodou úložných prostor na míru bude vždy maximální využití prostoru prostřednictvím praktických systémů – tato možnost je však nákladnější. Pokud jste se rozhodli vybavit si garáž sami, využít k tomu můžete stohovatelné přenosky, závěsné háky, na které můžete umístit například kola nebo lyže, police, které lze umístit ke stropu nebo pojízdné skříňky, které můžete dle potřeby přesouvat. U typu úložných prostor vždy myslete na to, aby byly variabilní, snadno se udržovaly a byly vyrobeny z kvalitního materiálu, který se vám v krátké době doslova nesesype na hlavu.

V neposlední řadě si v garáži věci roztřiďte na ty, které skutečně potřebujete a na ty, se kterými už by bylo dobré se rozloučit, abyste do úložných prostor zbytečně neukládali věci, které už nikdy nebudete potřebovat.