Jaké pití zvolit pro významný rodinný oběd?

Rozhodli jste se uspořádat rodinný oběd na vlastní pěst a přemýšlíte nad tím, co vybrat k pití? Nebo jste pozvali na oběd kolegu z práce, na kterého se chystáte udělat dojem? Vybrat správné pití, které uspokojí chuťové buňky všech, není vůbec snadné. Hlavní předpoklad úspěchu spočívá ve výběru pouze kvalitních destilátů a vín. Víte, čím se dále řídit a na co nezapomenout?

 

Začněte přípitkem

Před samotným začátkem rodinného oběda nezapomeňte na přípitek, který naladí příjemnou atmosféru a povzbudí chuťové buňky hostů. Jako aperitiv se hodí zejména šumivá vína nebo šampaňské. Dále lze zvolit i některý druh kvalitního červeného nebo bílého vína. Pokud byste chtěli vybrat ostřejší přípitek, tak vyberte jednoznačně gin. Nakonec myslete i na ty, kteří alkohol nepijí, a pořiďte nealko.

 

Co k hlavnímu chodu?

Před výběrem pití k hlavnímu chodu si nejdříve rozmyslete, co budete vařit. Jedině tak vyberete správně. Vyplatí se vsadit na klasiku a vybírat z kvalitních vín. Bílá vína zvolte k bílým masům, červená vína pak k tmavým masům a těžším jídlům. Kromě kvalitního vína je potřeba nabídnou hostům i nealkoholické nápoje. Určitě nezkazíte nic minerální vodou či ovocným džusem. Šplhnout si můžete domácími limonádami.

 

Vyberte vhodný digestiv

Po samotné hostině určitě hostům nabídněte digestiv, který podpoří trávení. Jako digestiv se rozhodně nehodí každý druh tvrdého alkoholu. Mezi vhodné digestivy patří zejména koňak, absinth, whisky či kvalitní vodka. Oblíbené jsou také hořké likéry z bylinek. Avšak není potřeba to s tvrdým alkoholem přehánět, ale určitě nějaký druh hostům nabídněte.

Exkluzivní alkoholické i nealkoholické nápoje najdete na e-shopu Premier Wines & Spirits.