Plesové šaty: výběr těch pravých nemusí být věda

Od dob Coco Chanel mají ženy při výběru plesových šatů výhodu. Mohou si vyrazit v malých černých a přesto působit elegantně a stylově. Plesové šaty jsou položkou, která by neměla chybět v šatníku žádné ženy. Podle čeho volit obchod, který se specializuje na prodej plesových šatů a jak vybrat ty správné společenské šaty? Na ples se sice chystáme jen několikrát za rok, ale o to více bychom se při přípravě na ně měli soustředit na to, co si oblečeme.

 

Ty správné šaty

Jak zaručit, že váš vstup do plesové sezóny bude úspěšný? Tajemství tkví v tom správném výběru. Šaty na maturitní ples se od těch na jiné plesy vlastně v ničem neliší. Žena si chce vždy připadat krásná a nezáleží na tom, zda má na sobě zrovna dlouhé plesové šaty nebo již zmíněné malé černé. Když si vybíráte šaty na ples, zaměřte se na to, aby vám perfektně seděly a zároveň vás nikde netlačily. Strávíte v nich celou noc. A ačkoliv jsou některé dámské šaty na ples neodolatelné na pohled, mohou vypadat úplně jinak, když se do nich oblečete.

 

Krátké šaty na ples versus dlouhé

Dámské šaty na ples by měly být vyrobeny z takového materiálu, který je vám příjemný. Jiné druhy látky se používají pro jiné střihy. Krátké šaty na ples vypadají skvěle, pokud mají nadýchanou sukni, ty přilnavé ale na druhou stranu krásně podtrhnou všechny vaše křivky. Dlouhé šaty na ples mohou vaše malé nedostatky skrýt a rafinovaně odhalit jiné partie.

 

Kde si koupit ty pravé

Při výběru šatů dbejte i na výběr místa, kde si je pořídíte. Prodej plesových šatů máme totiž spojený s příjemným prostředím, ve kterém se budeme cítit dobře a kde nám prodavačka zároveň i dobře poradí. Vybírejte tedy s rozvahou, kam si pro své vysněné šaty zajdete.

Dlouhé, krátké, s výstřihem či ke krku. Každá preferujeme jiný střih a cítíme se dobře v něčem jiném. Při výběru mějte na paměti, že v plesových šatech byste se měla cítit jako královna. Proto volte perfektně padnoucí střih, ve kterém zazáříte.