S obytným vozem nejen do Španělska

Zimní měsíce jsou přímo ideální na plánování letní dovolené. Co tu letošní strávit v obytném voze? Nejenom z epidemiologického hlediska této dovolené není a nebude co vytknout.

Cestování brzy dozná značných změn. V mnoha ohledech jich už doznalo. Do letadla se v současné době až na výjimky bez negativního testu na koronavirus nedostanete. K tomu vám několikrát změří teplotu a celkově zhodnotí váš zdravotní stav. A co nevidět se na cestách neobejdeme bez covid očkovacího průkazu. Obytňáky v tomto ohledu představují mnohem větší svobodu. Nejenom tu covidovou.

 

Výhody dovolené v obytňáku

Dovolená v obytném voze rozhodně má něco do sebe. Obytný vůz z vás v první řadě dělá skutečného pána vašeho času. Především však eliminuje v současné době tak zatracovaná setkávání s ostatními turisty. Riziko nakažení koronavirem, nepočítáme-li ostatní členy rodiny, s nimiž dovolenou budete trávit, je zkrátka v obytňáku skutečně minimální.

 

Hurá za dobrodružstvím

Další výhodou obytných vozů je i příjemnější cesta do vámi zvolené destinace. Je jen na vás, jestli se vám cesta protáhne na den, nebo týden. Budete moci zastavovat tak často, jak uznáte za vhodné. A na místech, na nichž se vám zalíbí. Především však svou dovolenou nebudete moci strávit na jednom místě. Každý den budete moci nocovat jinde. Pro poznávací a dobrodružné cesty je tak obytný vůz přímo ideální.

 

Obytné vozy k pronájmu

Dobrou zprávou je, že obytný vůz si nemusíte hned kupovat. Nejedná se totiž o zrovna levnou záležitost. Jak by také ne, kvalitní obytný vůz je zařízeným apartmánem na kolečkách. S koutem pro spaní, vaření i osobní hygienu. A takovýto apartmán si jednoduše snadno pronajmete.

 

Obytňák za 2390 Kč na den? Ano, jde to!

Ceny pronájmu například u společnosti Fidens Plus (obytnevozy.info) začínají na částce 2390 Kč za den a noc. To je v podstatě průměrná cena pokoje v all inclusive rezortu. Dobrodružství, které ale v obytňáku s velkou pravděpodobností zažijete, je ovšem s tím, jež by na vás čekalo u bazénu na Lanzarote či kdekoliv jinde, přímo nesrovnatelné. Zkuste a uvidíte!