44947373 - skylights and roof window solar blinds.

Se špatně přístupnými střešními okny si někdy poradí jedině horolezci

Máme krásný dům, který nám všichni přátelé a známí chválí. Nechali jsme si udělat vysoké stropy a střešní okna, abychom měli krásně prosvětlené místnosti. Světlo na psychiku člověka působí pozitivně, sami to doma vnímáme. Tedy alespoň do té doby, než je nutné okna umýt. Ze začátku jsme mytí řešili tak, že se někdo z nás odhodlal, vylezl na střechu a odtud okna umýval s použitím teleskopické tyče, kterou jsme si pořídili speciálně pro mytí těchto oken. Jenomže takto umytá okna nevypadala moc dobře, navíc světlo skrze špinavá okna nemůže prosvítat nikdy tak dobře.

Manželku napadlo, že bychom mohli mytí oken nechat někomu, kdo se zabývá výškovými pracemi, a tedy si s nimi poradí lépe než my. S touto myšlenkou jsme oslovili jednu z prvních firem, kterou jsme našli na internetu. Neodhadli jsme však dobře její schopnosti. Sice inzerovala, že se zabývá i mytím oken ve výškách, ale zapomněla dodat, že na to není patřičně vybavená a zvládá umýt jen takové plochy, které jsou dostupné z žebříku.

Na druhý pokus už jsme zvolili správně. Vybrali jsme si A SERVIS LIPKA, mytí oken, výškové práce Brno, který má veškeré potřebné vybavení, se kterým se pracovníci této firmy dokáží propracovat i ke skoro nepřístupným oknům. U nás zvolili horolezecké vybavení, dostali se tak do bezprostřední blízkosti oken a mohli je důkladně umýt. Okna umyli skvěle, dokonce se jim podařilo neudělat jedinou šmouhu, to mně se teda nestává.

Před odchodem nás informovali o možnosti nechat si nanést nano impregnaci, která by naše okna chránila před nečistotami a my bychom je nemuseli umývat až několik let. Tato možnost se nám zalíbila a impregnaci jsme si opravdu nechali nanést. Funguje perfektně, o čistotu oken už se starat nemusíme.

 

 

Nedodržujete pitný režim? Ubližujete tím nejen svému zdraví, ale i své kráse

 

Na tuhle frázi narazíte skoro všude, ale přesto jej stále někteří nedodržují, přitom je to opravdu velice důležité. Ale kolik byste toho měli správně vypít? Jednoduchou pomůckou je vzoreček, který říká, že každý jeden kilogram vaší váhy potřebuje 30 – 35 ml tekutin. To znamená, že pokud vážíte například 60 kg, měli byste vypít přibližně 1,8 – 2,1 litru. Příjem tekutin je ideální rozložit do celého dne, před spaním už jej mírně omezíme, aby nedocházelo k přerušování spánku. Celkově je lepší  pít hlavně dopoledne, abyste nezatěžovali ledviny. Ve dnech, kdy sportujeme, samozřejmě musíme pít mnohem více. Množství, které tělo vypotí, bychom měli opět doplnit. Stejné pravidlo platí i v letních dnech, kdy teploty dosahují mnohem vyšších hodnot. Dostatečným pitným režimem předejdeme přehřátí a malátnosti.

58501439 - bedroom interior. 3d illustration

Ale pokud se zde bavíme o tekutinách, tak tím nemáme namysli žádné sladké limonády ani džusy. Alkohol už vůbec ne. Ideální je čistá neperlivá voda doplněná o ovocné a bylinkové čaje, jednou za čas obohacená i minerální vodou s vyšším obsahem minerálů. Ideální teplota nápoje má být 8 – 10 °C, případně vyšší. Pokud rádi pijete kávu, je třeba pít i větší množství vody, protože káva dehydratuje. A jak nám naše tělo za dostatek tekutin poděkuje? Budeme mít krásnější pleť a dále se omezí i výskyt celulitidy. Je to důležité i pro ty, kteří se snaží redukovat svou váhu. Nedostatečný příjem tekutin pak může vést k vytváření ledvinových kamenů, ale i ke sklonům k únavě.

Některé zásady je dobré opravdu dodržovat. Například i tu, že se nevyplácí pouštět se do domácího čištění koberce. Mnohem lepší je objednat si na to úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, čištění koberců Brno, protože její pracovníci jsou ti praví profesionálové.