Tyčový mixér – proč by neměl chybět ve vaší kuchyni?

Doba jde stále dopředu a nejrůznější vychytávky a „zlepšováky“ mají čím dál častěji své nezastupitelné místo i v našich domácnostech. Zatímco naše babičky o nich mohly jenom snít, my je bereme jako samozřejmost. Jednou z takových věcí, která ušetří čas i námahu je tyčový mixér. Proč by neměl chybět ani vám?

 

Šikovný

Říkáte si, že už máte doma v kuchyni spousty spotřebičů a další se vám tam ani nevejdou? Zkuste udělat ještě jednu výjimku, uvidíte, že nebudete litovat. Tohoto šikovného pomocníka v domácnosti opravdu využijete a stane se pro vás nenahraditelným. Navíc si nárokuje opravdu málo místa, je totiž neuvěřitelně skladný. Pohodlně ho uložíte takřka do jakéhokoliv šuplíku a pověsit ho můžete také na kuchyňskou zeď.

 

Pohodlný

Tyčový mixér je vždy připraven „k akci“ a pohodlně se ovládá jednou rukou. Nemusíte nikam nic složitě přemisťovat ani přelévat, pracuje totiž jednoduše přímo v hrnci na plotně – bez špinění dalšího nádobí a bez zbytečných časových prodlev. Stačí jen mixér uchopit do dlaně a zmáčknout tlačítko. Nečeká vás ani žádné složité montování dílů, prostě ho pouze vytáhnete ze skříňky, zapojíte do zásuvky a mixujete. Navíc se snadno udržuje, moderní přístroje totiž disponují odnímatelným nástavcem, takže je snadno umyjete pod tekoucí vodou nebo v myčce nádobí.

 

Všestranný

S tyčovým mixérem připravíte husté krémové polévky, pesto na těstoviny, omáčky, dětské výživy, populární smoothie, ale třeba i šlehačku na zdobení. A to všechno za pár minut. Ušetří vám velké množství času stráveného v kuchyni, ale nikoli na úkor chuti ani kvality pokrmů. Dopředu si rozmyslete, co od mixéru vlastně očekáváte a podle toho, jestli obsahuje dané příslušenství, pak vybírejte ten pravý. Stačí-li vám základní funkce a obejdete se bez variabilních doplňků, pořiďte si jednodušší model. Chcete-li, aby byl multifunkční a zvládl všechny možné úkony, pak investujte do propracovanějšího modelu. Dobrou volbou se stane například multifunkční ruční ponorný mixér 3 v 1 RM-212 od společnosti Orava. Ten se pyšní ergonomickým designem, disponuje dvěma nádobami o objemu 0,5 a 0,7 litrů, vybaven je univerzálním sekacím nožem, se kterým bude sekání, šlehání a mixování úplná hračka. Připravit s ním zvládnete přesnídávku pro děti, koktejly, dezert, zmrzliny, sorbety či pomazánky, využijete ho ale i pro přípravu mletého masa, ořechů nebo drcení ledu. Nikdy vás nenechá ve štychu, stejně jako další výrobky, které vznikají pod „taktovkou“ společnosti Orava. A že jich není málo. Spolehlivé a užitečné kousky, které v sobě unikátním způsobem propojují praktičnost, pohodlí a design, obohatí celý váš domov, od kuchyně přes koupelnu až po obývací pokoj. Stanou se tak naprosto nepostradatelnými členy vaší domácnosti, pro které si rádi vyhradíte místo.