Univerzální krabičky pro elektronická zařízení vám na jednom místě nabídne TME.eu

Vyrábíte případně repasujete různá elektronická zařízení? K ochraně obvodů se používají univerzální krabičky z různých materiálů a v mnoha velikostech. Tyto krabičky prodává TME.eu, specialista na prodej elektronických součástek pro servis a drobnou výrobu.

 

Univerzální krabička, která vlastně univerzální není

Pro různé způsoby užití totiž v elektrotechnice potřebujeme i různé krabičky. Liší se velikostí, která může být od zcela miniaturní až po větší krabici či skříňku. Odlišují se od sebe rovněž materiálem, ze kterého jsou vyrobeny. Bývají plastové, kdy mohou být rozdíly v chování plastu, třeba pokud jde o odolnost teplotám a jiným vnějším vlivům, kovové – ocelové (kde může docházet ke korozi) a případně hliníkové. Každá krabička může nabízet jiný způsob upevnění, lišit se barvou (někdy je cílem, aby s okolím splynula, jindy naopak), mohou být s klapkou, s distančními trubičkami, obsahovat prostor pro implementované baterie (například tužkové) apod.

V každém případě je hlavní funkcí těchto elektronických krabiček ochránit elektrické obvody určené pro chod připojeného elektronického zařízení od vnějších vlivů. Pro tento účel se sice vyrábí i krabičky na míru, pro servis a zejména amatérskou a jinou specifickou výrobu kusových či malosériových elektronických zařízení se ale hodí právě univerzální krabičky. Už proto nehledejte po internetu výrazy typu krabičky či krabicka, ale zkuste si vybrat ze sortimentu na TME.eu.

 

Nezapomeňte na důležité parametry

Jedním z nejdůležitějších parametrů při výběru univerzální krabičky pro elektroniku je stupeň její ochrany. Je dobré vědět, v jakém prostředí bude obvod pracovat, a podle toho i krabičku volit. Nejčastějšími požadavky bývají ochrana před vniknutím prachu, cizích těles větších rozměrů či vody. Na tyto parametry se vždy při výběru vhodné univerzální krabičky soustřeďte.