Zařaďte do jídelníčku superpotraviny

Pestrým a zdravým jídelníčkem dokážete shodit přebytečné kilogramy, zlepšit svůj zdravotní stav a také podpořit správnou funkci těla. Kromě běžných surovin vyzkoušejte i superpotraviny, které vám dodají energii a s vaším tělem dokážou divy.

 

Borůvky

Jak často konzumujete tuto superpotravinu? Borůvky patří mezi ovoce, které působí proti zánětům a pomáhá pro správnou funkci organismu. Navíc se po nich skvěle hubne. Podpořte tak své členství ve fitness klubu a dopřejte si například borůvky v ovesné kaši, případně je podávejte s jogurtem.

 

Rukola

Další vhodnou potravinou nejen na hubnutí, ale také na podporu celkového zdraví je rukola. Jedná se o zelený salát, který se hodí do studené i teplé kuchyně. Vybírejte si větší množství zelených salátů a jako přílohu k hlavnímu chodu se je nebojte zařadit i v zimě.

 

Mořská řasa

Zařaďte do svého jídelníčku také mořskou řasu. Skvělým pokrmem na hubnutí jsou tak jídla, inspirovaná asijskou kuchyní. Vyzkoušejte například sushi, závitky, případně si mořskou řasu přidejte do ranního zeleného smoothie, a to ještě před tím, než půjdete cvičit na sálové lekce.

 

Avokádo

Superpotravinou je i avokádo. Obsahuje velké množství zdravých tuků, které jsou potřeba pro správnou funkci organismu, ale také pro udržení zdravé hmotnosti. Dopřejte si denně zhruba čtvrtinu až polovinu avokáda. Pokud si připravíte například guacamole, dejte do něj pár kapek citronu, aby vám avokádo nezhnědlo.

 

Chia semínka

Pro milovníky sladkého jsou vhodné chia semínka. Pomocí nic připravíte velmi lehce zdravý a chutný dezert. Chia semínka ve vodě nebo třeba v rostlinném mléce zvětší svůj objem a vytvoří hmotu podobnou pudinku. Podávejte s ovocem a lžící tvarohu a oříškového másla.

 

Ananas

Cvičíte-li ve fitness klubu nebo chodíte pravidelně například běhat, případně se věnujte jiné pohybové aktivitě, určitě víte, že ananas dokáže doplnit potřebné cukry a zároveň pomáhá spalovat tuky. Dopřejte si jednu až dvě hrsti ovoce denně. Dávejte si pozor například na koncentrované ananasové džusy, které obsahují víc cukru než ovoce.