3 chyby, které při e-kouření děláte – a jak je napravit

Elektronické cigarety vtrhly do našich životů teprve před několika lety, přesto se zdá, jako by tu s námi byly odjakživa. Vyznavače vapování potkáte na ulici, na koncertech, zakopnete o ně na tramvajových zastávkách. Dost možná e-kouření holdujete i vy – a je také docela možné, že vám požitek z vapování kazí jeden z následujících nešvarů, které se u kuřáků elektronických cigaret objevují. Poznáváte se?

 

Pálíte jednu za druhou

Množství klasických cigaret, které je za den člověk schopný zkonzumovat, je dáno především jeho výdrží a stavem peněženky. U obzvlášť silných kuřáků není prohnání dvou krabiček denně plícemi nic neobvyklého. Právě tato sorta milovníků tabáku má při přechodu na e-cigarety největší problémy.

Princip vapování spočívá ve 20sekundových pauzách mezi potahy a delším podržením páry v ústech. Jen tak dojde k úplnému rozvoji příchuti náplně, navíc tím šetříte žhavicí hlavy, které nejsou pro příliš vysokou frekvenci potahů konstruovány.

 

Neumíte správně potahovat

I styl potahování má na výslednou chuť e-liquidu vliv. U kouření e-cigaret rozlišujeme dva způsoby:

● potahování do úst,

● potahování do plic.

Metoda šlukování závisí na napětí žhavicí spirály. U clearomizerů s napětím okolo 0,5 Ω volíme potah do plic (tedy podobně jako u klasických cigaret), náplň u žhavicích hlav s napětím nad 1 Ω si vychutnáte nejlépe při potahu do úst.

 

Držíte špatně e-cigaretu

Na poloze záleží – u elektronické cigarety především. Přístroj totiž funguje na principu odpařování e-liquidu při kontaktu se žhavicí spirálou; aby k odparu mohlo ovšem dojít, musíte e-cigaretu držet náustkem dolů, alespoň v úhlu 45 stupňů. Jinak totiž není kontakt náplně s hlavou úplný a při žhavení dochází k přepalovaní ulpělého e-liquidu a znehodnocování clearomizeru.

Foto: https://ecigarettereviewed.com/