3 neoblíbenější druhy ložního povlečení

Na kvalitu spánku má vliv mnoho faktorů. Záleží na kvalitě postele, matrace i roštu. Svou roli hraje i prostředí ložnice. Jedním z nejdůležitějších faktorů je přitom právě druh povlečení. Vybírat je možné hned z několika různých materiálů. Na žebříčku popularity se drží tři  materiály. Jaké to jsou a proč zvolit právě je?

 

 

 

Bavlna jako funkční klasika

Mezi nejpopulárnější patří již řadu let bavlněné povlečení. Bavlna má totiž hned několik skvělých vlastností. Bavlněné povlečení je příjemné na pokožku a na omak jemné. Bavlna také příjemně hřeje, současně je také prodyšná, takže se bavlněné povlečení hodí pro letní i zimní období. Menší nevýhodou je, že povlečení z bavlny musíte šetrně prát a žehlit, protože jedině tak si zachová své skvělé vlastnosti.


  

 

Satén pro milovníky luxusu

Velké oblibě se těší i povlečení z bavlněného saténu. To je určeno pro ty, kdo mají rádi luxusní materiály. Povrch povlečení je zajímavě lesklý. Tento druh materiálu je velice příjemný na pokožku. Povlečení z bavlněného saténu je také poměrně lehké a vzdušné. V zimě příjemně hřeje a v létě naopak chladí. Některé druhy tohoto povlečení není nutné žehlit.


    

Krep musí být kvalitní

Třetím nejpopulárnějším druhem je krepové povlečení. Jeho název je odvozen od speciálního vzhledu látky, kdy se střídají hladké a hrubé části, ale právě střídání částí není pro každého příjemné. Při výběru krepového povlečení je nutné dbát na jeho kvalitu a pohlídat si, že je ušito z bavlny. I krepové povlečení je vhodné pro zimu i léto. Jeho obrovskou výhodou je, že se nemusí prát.


Všechny tyto druhy povlečení jsou k dostání v mnoha rozmanitých designech. Bohatou nabídku najdete například na bonatex.cz.