3 příčiny onemocnění u potkanů, o kterých musíte vědět 

Existuje několik základních příčin onemocnění u potkanů. Správnou léčbu v každém případě určuje veterinář, ale první pomoc v některých případech lze poskytnout i v domácích podmínkách.  

Život potkana v domácích podmínkách můžou znepříjemnit různé nemoci. Pokud se jedná o respirační potíže nebo problémy s pohybovou soustavou (poslední lze často pozorovat u potkaních seniorů), jediným řešením je okamžitá návštěva veterináře, jelikož příčinu onemocnění lze zjistit pouze pomoci odborného vyšetření. Jestliže se u potkana objevily zažívací potíže nebo kožní problémy, můžou za to většinou:

  • Můžou existovat na pokožce, nebo se ukotvit v trávícím systému, což je daleko větší problém.
  • Plísňová infekce – ta se projevuje především na pokožce. Potkan začíná drbat, může být agresivní a nervózní.
  • Problémy s jídlem – tedy krmivem. Potkani jsou totiž strašní mlsouni, skoro jako lidé, takže pokud necháte na stole něco bez dohledu, může se stát, že váš mazlíček to sežere. V případě, že nechcete pak řešit otravu, musíte hlídat, aby se potkan nedostal ke slaným, tučným, sladkým jídlům, konzervám apod., nemluvě o alkoholu a sycených nápojích. U potkanů vlastně platí pravidlo: zvířeti prospěje to, co by prospělo člověku, který žije a stravuje se zcela zdravě.

⠀Problémů existuje samozřejmě více; ovšem jedním z prostředků, který může pomoct v případě zažívacích potíží nebo kožních onemocnění, je veterinární přípravek EnteroZOO. Má jemnou gelovou strukturu bez chuti a zápachu, což usnadňuje jeho podání v akutních zdravotních stavech.

EnteroZOO je vyroben na bázi organického minerálu a čisté vody. Když se dostane do trávícího traktu, funguje tam jako houba: naváže na sebe škodlivé látky a odvede je z těla ven přirozeným způsobem, čili se stolicí. Částečky EnteroZOO přitom v těle nezůstávají a nevstřebávají se do něj. Dokážou tak efektivně očistit organismus zvířete od toxických látek (včetně těch, co jsou vylučovány parazity). Přesné dávkování pro potkany (a nejen pro ně) najdete na stránkách www.enterozoo.eu. V případě kožních problémů stačí opakovaně nanášet na bolavá místa tenkou vrstvičku gelu. Zmírňuje to bolest a svědění a urychluje hojení ranek. Dlouhodobý postup léčby by měl však určovat veterinář.