5 důvodů, proč upřednostnit oblečení z přírody

Stará pravda říká, že šaty dělají člověka. Skrze ně prezentujeme naši osobnost, proto není divu, že chceme vypadat dobře v jakékoli situaci. Bohužel klademe důraz hlavně na kvantitu a ne na kvalitu. Takže nám skříně praskají ve švech pod náporem všemožných syntetických oděvů, které už nejpozději příští sezonu budou zastaralé. Co s tím? Vydejte se opačnou cestou – investujte do oblečení z přírodních materiálů, které vám vydrží dlouhé roky.

 

Budete in

Oblečení z přírodních materiálů se v posledních letech stalo opravdovým hitem. Poskytuje totiž pohodlí, příjemně se nosí a při správné péči vám bude dělat radost mnoho let. Už dávno neplatí, že se jedná o nevzhledné a neforemné kusy neurčitých barev, které jste mohli nosit maximálně na doma. Naopak, seženete ho v atraktivních designech, barvách i střizích, takže si v ničem nezadá s „klasickými“ prvky šatníku.

 

Najdete si to svoje

Sortiment oblečení je víc než široký. K sehnání je cokoli od ponožek přes pyžama až po kabáty. Výrobci si uvědomují, že co člověk, to originál, proto se snaží trefit do vkusu každému. Často cílí podle zálib, důkazem toho jsou trička pro rybáře, pro motorkáře, pro milovníky filmů, hudby, sportu nebo třeba humoru. K dostání jsou vtipná trička v legračním designu, která vykouzlí úsměv nejen tomu, kdo je nosí, ale i lidem kolem.

Pomůžete přírodě

Jak velký dopad má textilní průmysl na životní prostředí, na vzduch, vodu i půdu si mnohdy ani neuvědomujeme. Kolik vody a energie se ročně spotřebuje a jak to zatěžuje naši planetu. Koupí ekologických oděvů tak můžete pomoci vytvořit ze světa hezčí místo pro život a ukázat tak, že vám není lhostejná budoucnost Země.

 

Pomůžete lidem

Zaměstnanci v textilním průmyslu – a mnohdy se dokonce jedná o malé děti – často pracují v nelidských podmínkách, které se podepisují na jejich zdraví. To vše navíc za neadekvátně nízkou mzdu. Nechcete-li podporovat toto chování, investujte do kvalitních výrobků od poctivých výrobců, kteří respektují sociální a etická hlediska a spravedlivě odměňují své zaměstnance.

 

Ušetříte

Ačkoli se to nemusí na první pohled zdát, nákupem oblečení z přírodních materiálů ušetříte. Je totiž kvalitně zpracované a vydrží vám tak celé roky a ne jen jednu sezónu. Takové oděvy jsou totiž sázkou na jistotu. Tak, obohaťte nějakým pěkným kouskem také váš šatník!