5 odměn, které vaše mazlíčky potěší

Domácí mazlíčci jsou skvělými parťáky, často vás rozesmějí a pobaví. Užijete si s nimi spoustu legrace a za všechny ty příjemné chvilky s nimi si zaslouží odměnu. Ať už máte psa, kočku nebo klidně i jiné zvíře, vyberte mu překvapení, které ho potěší.

 

1) Pamlsky

Mezi oblíbené druhy odměn patří například pamlsky. Vybrat si můžete zdravé pochoutky, které jsou vytvořeny z ingrediencí, které zvířatům neublíží. Vyhněte se lidské stravě, která obsahuje velké množství soli, koření a také cukru. Pokud svého psa trénujete například na piškoty, vyberte ty psí, které mu dodají navíc potřebné vitamíny a minerály. Skvělým nápadem jsou dentální pamlsky, kdy si jejich konzumací váš domácí mazlíček zároveň čistí zuby a posiluje dásně.

 

2) Hračky

Samozřejmostí, která nesmí chybět žádnému domácímu mazlíčkovi, jsou hračky pro psy a kočky. Od přetahovacích hraček, až po ty pískající. Vy sami víte, s jakými hračkami si váš pes ráda hraje a které jsou jeho nejoblíbenější. Někteří mazlíčky mají rádi i plyšáky, se kterými dokonce i spí. Pro kočku se skvěle hodí škrabadla a nejrůznější hračky, které slouží k lovení. Pokud máte doma papouška nebo křečka, určitě mu vyberete vhodné překvapení, které si zamiluje. Papoušci ocení i lesklé věci nebo zrcátka, se kterým si často povídají. Křečci milují míčky a balonky různé velikosti, případně točící kolo ve kterém běhají.

 

3) Zdravotní péče

O své zvíře se musíte i starat. Kromě pravidelné návštěvy veterináře mu pořiďte doplňky stravy. Některé slouží pro lepší srst, jiné se hodí pro starší mazlíčky a ulevují bolesti kloubů, případně můžete vybrat i další produkty, které podpoří imunitu vašeho psa nebo kočky. Z bylinkové lékárny vyberte svým čtyřnohým miláčkům produkty pro správné zažívání i pro celkovou odolnost.

 

4) Kvalitní strava

Stejně důležitá je i kvalitní strava. Dopřejte svým mazlíčkům granule, masové taštičky nebo jiné dobroty, na které jsou zvyklí. Granule pro psy vybírejte podle jejich věku, pro štěňata se vyrábí speciální granule, které obsahují vitamíny a minerály, podporující správný růst a vývoj. Pro starší psy vybírejte raději psí taštičky nebo konzervy, protože mohou mít problémy se zuby a kousáním.

 

5) Čas a pozornost

Kromě kvalitní stravy, interaktivních her, případně chytrých hraček, dostatečné zdravotní péče a odměn v podobně pamlsku pro psy a kočky, věnujte svému mazlíčkovi čas a pozornost. To je to, co ocení úplně nejvíc. Většina domácích zvířat potřebuje, abyste na něj měli čas, vzali ho na procházku, hráli si s ním, případně jej vzali s sebou na výlet nebo i na dovolenou. Vy jste ta hlavní osoba, kolem které se točí celý svět a při pořizování mazlíčka myslete právě na to, co vše mu můžete dát. Vaší odměnou bude spokojený a šťastný parťák.