6 způsobů, jak získat mladistvý vzhled

Kdo by nechtěl vždy vypadat upraveně a mladistvě? Vaše tvář okolí napoví, zda máte klidný život, nebo jste často ve stresu. Prozradí o vás nejen mentální věk, ale také, zda se dokážete radovat. Udělejte vše pro upravený a svěží vzhled, který bude korespondovat s vaším životním stylem.

1) Zasloužená péče

Vaše pleť si zaslouží pravidelnou péči. Nezapomínejte proto na ranní očistu obličeje, nejen vodou, ale ideálně také pleťovým tonikem. Poté naneste denní krém nebo podklad pod make-up. Líčit byste vždy měli umytý a očištěný obličej. Před spaním se vždy nezapomeňte odlíčit a naneste noční pleťový krém.

2) Kvalitní kosmetika

Aby vaše pleť vypadala svěží a mladistvě, vybírejte si správnou a kvalitní kosmetiku. Rozhodně se nespokojte s produkty, které nesplňují veškeré vaše požadavky. Hledejte krémy, pleťové masky, ale také celé sady produktů, zaměřené přímo na vaši pleť.

3) Analýza pleti

Skvělým způsobem, jak zjistit, co přesně vaše pleť potřebuje je analýza pleti. Nejenže vás upozorní na problematické partie, ale navíc vám pomůže zjistit, zda máte suchou, mastnou nebo třeba smíšenou pleť. Následně si jednoduše vyberete produkty, které vám pomohou nejen s boji proti vráskám, ale také s akné nebo dehydratovanou pletí.

4) Rozmazlujte se

Péče o pleť by neměla být jen nepříjemnou povinností. Pokud si z nanášení pleťové masky nebo exfoliaci pleti uděláte pravidelný rituál, budete se těšit na svůj den krásy. Nebojte se zapojit třeba sestru, mámu, babičku nebo kamarádky.

5) Usmívejte se

Věděli jste, že úsměv pomáhá při boji proti vráskám? Usmívejte se tak často, jak jen to jde. Zkuste si připomínat léčivou sílu úsměvu a všímejte si příjemných změn, které přichází spolu s ním. Ať už je to zmíněný mladistvý vzhled nebo třeba skvělý psychický stav.

6) Změňte životní styl

Kromě kvalitní kosmetiky se snažte dodržovat také pitný režim. Hydratovaná pleť bude na první pohled vypadat svěže a mladistvě. Zařaďte do jídelníčku také dostatek ovoce, zeleniny, celozrnných výrobků a luštěnin. Přidejte také ryby a doplňte potřebné vitamíny a minerály.