7 tipů pro krásnou a pevnou postavu

Krásná a pevná postava je snem téměř každého z nás. Kromě zdravého a vyváženého jídelníčku byste se měli zaměřit také na cvičení. Je na vás, zda zvolíte posilování, běh nebo sálové lekce, které vás budou navíc i bavit. Vyberte si pohyb, který je vhodný právě pro vás a pusťte se do toho!

1) Než začnete cvičit, rozmyslete se, jaký pohyb vás baví a chtěli byste se mu věnovat. Jen pokud si vyberete něco, co máte rádi, dokážete u toho vydržet a krásná pevná postava na sebe nenechá dlouho čekat. Můžete se začít věnovat fitness, vyzkoušet sálové lekce nebo třeba plavání. Klidně můžete kombinovat i více cvičení najednou.

2) Je dobré najít si také nějakou motivací. Pro někoho to může být předplacené členství v klubu, pro jiné cvičení se sparing partnerem nebo třeba profesionálním trenérem, který vás povede. V každém případě si uvědomte, že to děláte pro sebe. Pro své zdraví, pro své vyšší sebevědomí a pro svůj dobrý pocit. To by mělo být to, co vás donutí vstát z gauče a začít něco dělat.

3) Nejrychlejší cesta ke krásné postavě vede od spokojenosti. Dělejte věci tak, abyste byli spokojení ve svém osobním i pracovním životě. Dopřejte si dostatek spánku a nezapomínejte se kromě práce a cvičení také bavit. Zajděte ven s kamarády, běžte se třeba jen projít do přírody nebo si za odměnu a tvrdou dřinu v posilovně dopřejte chvíle ve wellness zóně.

4) Zajímejte se o zdravé složení jídelníčku. Dopřejte si denně alespoň misku zeleniny a misku ovoce. Váš jídelníček by měl být pestrý, vyvážený a hlavně by se měl skládat ze sezónních potravin, které si připravíte vždy čerstvé. Vyhněte se smaženým výrobkům, polotovarům, sladkostem a zbytečně velkému množství potravin z bílé mouky.

5) Kromě kardio cvičení, kterým může být jízda na orbitreku, rotopedu nebo třeba veslovacím trenažéru, zařaďte do svého cvičebního plánu taky posilování. Nemusíte se bát, že budete za chvíli vypadat jako Arnold Schwarzenegger. Cvičení s činkami je běžnou součástí zdravého posílení svalů.

6) Zajímavým cvičením je také posilování s vlastní váhou. Můžete vyzkoušet sálové lekce, mezi nimi Body balance, Pilates nebo cvičení pro posílení středu těla. Když posílíte břicho a záda, tak vám spousta dalších cviků půjde téměř sama. Začněte cvičit pravidelně a klidně i každý den. Výsledky se dostaví velmi brzy.

7) Správný jídelníček a cvičení podpořte také rozmazlováním. Vyzkoušet můžete zmíněné wellness, užijete si tak například saunu, solárium nebo bazének, kde můžete hlavně relaxovat a chvíli si odpočinout. Tyto příjemné aktivity vás rychle a účinně zbaví stresu. Pokud si vyberete cvičení ve fitness klubu, tak si je můžete užít klidně i denně, po lekci cvičení.

Nebojte se ke cvičení zlákat i svou kamarádku nebo partnera, ve dvou se vám bude cvičit mnohem lépe a navzájem se můžete podporovat. Zařiďte si členství ve fitness klubu a mějte tak veškeré aktivity, které vedou ke krásné a pevné postavě, pod jednou střechou.