Ašwaganda v ajurvédské medicíně: Tisíce let stará moudrost pro moderního člověka

V dnešní době se k nám díky internetu, na kterém se nachází spousta informací, mnohem snáze vyhledávají v tomto případě superpotraviny, prostřednictvím jejichž užívání můžeme získat mnoho pozitivních účinků pro fungování našeho organizmu. Jednou z těchto superpotravin je také Ašwaganda, respektive jeho kořen, z něhož je získává extrakt, aby mohl být prostřednictvím doplňků stravy zařazen do běžného jídelníčku. Proč se hodí vědět o této bylině, které je přezdíváno královská, vědět více?

V čem je Ašwaganda prospěšná?

Trápí vás nespavost způsobená stresovými faktory, vysoký krevní cukr, jste aktivní sportovci a vaší snahou je podpořit svůj výkon, růst svalů a jejich rychlou regeneraci? Ve všech těchto ohledech bude extrakt z kořene Ašwagandy prospěšný. Dále napomáhá zlepšovat paměť a soustředění, napomáhá v podpoře sexuální funkce mužů i žen, podporuje zdraví srdce a v neposlední řadě se podílí na správné funkci imunitního systému.

V jaké formě je kořen Ašwagandy k dostání v České republice?

Ašwaganda je běžně pěstována na území Evropy, Asie a také Afriky, v České republice však není jednoduché získat kořen čerstvý, a proto se s ním ve většině případů setkáte ve formě doplňků stravy. Ty mohou být ve formě tablet, prášku, čaje, tinktury, ale protože je jeho chuť velmi hořká, a dokonce přirovnávána ke koňskému pachu, nejpříjemnější forma užívání je prostřednictvím kapslí, které nabízí internetový obchod Herbs Energy.

Tyto kapsle obsahují 800 mg extraktu z kořene, dále také extrakt ze zeleného čaje a v neposlední řadě také extrakt z černého pepře, který se pozitivně podílí na vstřebávání. Doporučené denní dávkování jsou 2 kapsle denně tohoto 100% přírodního doplňku stravy, jehož první účinky je možné pozorovat po přibližně 2 týdnech pravidelného užívání. Jestliže však chcete dosáhnout maximálních možných účinků, doporučujeme zakoupení 2 balení Ashwagandha 800 mg, tj. 180 kapslí na 3 měsíce, k nimž navíc dostanete dárek v podobě 5 porcí kávy s dopravou zdarma.