BAREVNÉ DOMKY FANDÍ CHYTRÝM TELEFONŮM

Hajnické Barevné domky, které poskytují služby lidem s mentálním postižením jsou výjimečným příkladem toho, jak by mělo moderní zařízení i tohoto typu komunikovat se svým okolím na internetu.

Krátce po spuštění nových internetových stránek vznikla letos v červenci i verze webu pro chytré telefony. Ty mají vzhledem k menším displejům odlišné nároky na podobu stránek oproti běžným počítačům.

 

„Internetový prohlížeč sám pozná, že se návštěvník připojuje z mobilního zařízení a zobrazí tu verzi stránek, která má vlastní grafiku i obsah přizpůsobený právě chytrým telefonům,“ sdělil Miloslav Bartoň z firmy Xantipa Agency, která vytváří stránky pro Barevné domky.

 

Spolu s mobilní verzí webu byla také na www.barevnedomky.cz vytvořena speciální podstránka sestavená z piktogramů. Bude sloužit klientům Barevných domů k jednoduchému a názornému přehledu o službách, které nabízejí. Barevné domky tak vycházejí vstříc i svým klientům, přesně podle hesla organizace „chceme žít spolu, ne vedle sebe.“ Zájemci o aktuální dění mohou sledovat aktivity organizace i na facebookovém profilu.