Bavte se s RC modely

RC modely, ať vrtulníky, auta či lodě, jsou vhodné jak pro začátečníky, tak zkušené piloty, řidiče a kapitány. RC vrtulníky se těší stále větší oblibě, avšak při výběru je třeba brát v úvahu jejich vlatnosti. Jiný model si pořizuje naprostý začátečník, odlišný již zkušený pilot.

 

 

 

RC vrtulníky jsou k dostání se spalovacími motory i elektromotory, což může představovat jedno z hledisek výběru. Dalším je to, zda je RC vrtulník jednorotový, náročnější na ovládání a vhodný proto pro zkušenější piloty, nebo dvourotorový, mající větší stabilitu, jenž je doporučován zvláště pro začátečníky a mírně pokročilé. Dalším parametrem je počet kanálů RC vrtulníku. Nejjednoduší na pilotování a tím pádem nejvhodnější i pro začátečníky jsou 3 kanálové RC vrtulníky. 4 kanálové jsou již složitější na ovládání, neboť jsou vybavené servy a cyklikou, díky čemuž je zajištěn náklop listů a jsou tak schopné létat i bokem. 6 kanálové RC vrtulníky jsou pak již vyspělé modely, mezi které se řadí akrobatické vrtulníky. RC vrtulníky 8 kanálové spadají již do řady profesionálních strojů a každý příznivec RC vrtulníků musí nejprve nabýt odpovídající zkušenosti, aby je dokázal nejen ovládat, ale také si chvíle s nimi vychutnat.

Nejvíce rozšířená mezi modely jsou zatím RC auta, patřící dlouhodobě k oblíbeným modelům. Vyrábí se se spalovacími motory, které využívají buď benzín, nebo nitro pohon. Další možností pohonu jsou elektromotory.  RC auta se vyrábí v nejrůznějším provedení, od osobních vozů po off roady. Zatímco RC auto v podobě osobního vozu má tu přednost, že s ním můžete dosahovat vysokých rychlostí na rovném povrchu, s off-roadem se můžete pohybovat a užívat si jízdu i v jakémkoliv náročném terénu. Pokud dojde k poškození vašeho RC auta, není to žádná tragédie. Výrobci fandům RC aut nabízí ucelený sortiment náhradních dílů. Ovšem nejen havárie a poškození je důvodem k výměně stávajících dílů. Zatoužíte-li po změně a přejete si dát svému RC autu silnější motor nebo jiné pneumatiky, vylepšit vzhled nebo dokonce úplně vyměnit karoserii, stačí se podívat například na stránky http://www.rc-rcmodely.cz/, kde naleznete nejen modely RC aut, vrtulníků či třeba lodí, ale i ucelený sortiment náhradních dílů a doplňků.

RC lodě na dálkové ovládání brázdí vodní hladiny především v letních měsících, kdy si s nimi milovníci RC lodí mohou užít doslova dosytosti. RC lodě mívají podobu platechnic, jachet, bitevních a vojenských lodí, ale také remorkérů, rychlostních člunů, či stále více oblíbených vodních skůtrů a ponorek. Ponorky lze pořídit jak se statickým ponořováním tj. nevyžadujícím pohyb modelu vpřed či vzad, tak s dynamickým ponořováním, které tento pohyb umožňuje. RC lodě se vyrábí nejen ve velikostech vhodných pro velké vodní plochy, ale třeba i v malém provedení a s takovými RC modely lodí se můžete  prohánět třeba i po hladině bazénu. RC lodě mají elektrický pohon, nebo spalovací motor a jsou tak vhodné jak pro děti, tak pro dospělé příznivce zábavy s RC loděmi.