Bitcoin zvyšuje svoji hodnotu – nakupte, dokud je ještě čas!

Všichni, kdo sledují aktuální kurzy, si jistě všimli, že tento rok je Bitcoin na značném ústupu. Vrásky to nadělalo nejednomu obchodníkovi. Situace se však pomalu ale jistě začíná obracet k lepšímu! Podchyťte nákup BTC včas.

 

Klesající trend pozastaven

Uplynulé týdny se v krypto světě nesly ve znamení stále markantnějšího klesání hodnoty Bitcoinu. Některá média se dokonce dala slyšet, že s Bitcoin se již nevzpamatuje. Kdo se však v dané problematice pohybuje, je si vědom té skutečnosti, že BTC byl již několikrát na ústupu. Vždy se ale zvládl vyšplhat zase nahoru. A totéž se začíná rýsovat i nyní! Burzy Bitfinex a BitMEX vykazují výrazné pohyby kurzů BTC. Vzhledem k tomu, že Bitcoin vždy koncem roku zvyšuje svoji cenu, dal se tento trend očekávat. Kurz nejprve výrazně klesl, za pár hodin však pokořil hranici 6500 USD!

Vyplatí se ještě nakoupit?

Hlavní otázku, kterou si nyní možná kladete, je, zda je pořád ještě dobrý čas pro nákup Bitcoinů. Zásadou nákupu kryptoměny je totiž správné načasování, ať už ji chcete dlouhodobě držet nebo se pustit do obchodování. Vždy se investuje, když kurz klesá a prodává, když dosáhne požadované hodnoty. A kdo nakoupil Bitcoin v uplynulých týdnech, rozhodně neprohloupil! Ještě však není pozdě. Neváhejte však dlouho. Nezapomeňte, že koncem minulého roku se kurz dostal až na 8000 USD.

 

Jak to půjde s BTC dál?

Existuje několik spekulací od velkých investičních společností, které se zabývají myšlenkou, že Bitcoin bude ještě nějakou dobu stagnovat nebo mírně zvyšovat kurz, velký boom nás však čeká nejdříve na konci roku 2019. Zda tomu tak opravdu bude či se situace vyvine zcela jinak, na to si musíme počkat. Soustředit se však mezitím můžete na altcoiny – jako je Litecoin, Ripple či Ethereum, které jsou na tom o poznání lépe.

A co vy? Už jste do BTC investovali nebo stále čekáte na vhodnou příležitost?