Chcete mít klidnější spánek? Základem jsou kvalitní bezpečnostní dveře!

Bojíte se, že váš domov navštíví zloděj a ukradne vám vybavení, na které jste si tak dlouho vydělávali a šetřili? Bohužel obavy jsou oprávněné. Kriminalita roste a každým rokem musí policie ČR řešit stále více vloupání do cizích objektů za účelem krádeže. Zloději si vybírají rodinné domy, chaty, byty i firmy. Podle policejních záznamů se zloději dovnitř nejčastěji dostávají dveřmi. Kvalitní bezpečnostní dveře by tedy měly být základním krokem ochrany proti zlodějům.

 

Proč klasické dveře nestačí?

Většina zlodějů zná potřebné finty a tipy, jak otevřít klasické dveře. odemknutí zámku je problémem, který jim zabere jen pár vteřin. Bezpečnostní cylindrická vložka a zámek nemusí být dostatečnou ochranou. Pokud zloději uvidí bezpečnostní zámek, ale budou e chtít do interiéru vloupat, bez obtíží vysadí dveře. A nezpůsobí při tom téměř žádný hluk. Vy můžete klidně spát ve vedlejší místnosti a zloději vám vyndají dveře z pantů a vy o tom ani nebudete vědět.

 

Do ochrany zdraví a majetku se vyplatí investovat

Bezpečnostní dveře do bytu a domu jsou v porovnání s těmi klasickými pochopitelně vyšší investicí. Rozdíl může být i 10 000 Kč – záleží na stupni zabezpečení. Myslete ale na to, že investujete do své vlastní bezpečnosti a do ochrany svého majetku. Neexistuje více rozumnějších investic, než je tato. Rozhodně se vyplatí vybírat dveře s jejich vybavení od zkušených prodejců, kteří nabízí kvalitní produkty.

 

Různé stupně ochrany

Bezpečnostní dveře jsou nabízeny v několika stupních zabezpečení. Existují třídy BT 2, BT 3, BT 4 a BT 5. čím vyšší číslo, tím vyšší stupeň ochrany. Ideální je vybrat dveře i s novou bezpečnostní zárubní, aby se nedaly vyndat z pantů. Pak by měly mít kvalitní cylindrické vložky. Abyste cylindrické vložky ochránili před násilným otevřením a vyjmutím, je vhodné na ně upevnit ještě bezpečnostní kování.

Zkušení prodejci vám vždy poradí, jaká řešení jsou nejvhodnější. Takovým prodejcem je na našem trhu například Mand.cz.