Chcete mít nižší výdaje za vytápění, ale nechcete investovat moc peněz? Jak situaci vyřešit?

Léto pomalu končí a opět přijde čas přemýšlet nad tím, jak v zimě neutratit tolik peněz za vytápění domácností. Mnozí meteorologové se shodují na tom, že letošní zima nebude tak mírná, jako v předcházejících dvou letech, ale naopak bude mrazivá. Pro majitele starších rodinných domů, ve kterých teplo opravdu intenzivně uniká, to není dobrá zpráva. Každý z nás by byl radši, kdyby tepelné ztráty domácností byly co nejnižší. Na druhou stranu ale nechceme investovat zbytečně moc peněz. Dá se vůbec najít kompromis?

Vybírejte izolaci s vysokou účinností a rychlou návratností peněz

Pokud plánujete dodat svému domu vyšší ochranu proti promrzání a tepelným ztrátám, musíte vybírat z několika desítek možností. Pokud se ale budete držet těch správných parametrů, tak rozhodně nevyberete špatně. Ze všeho nejdříve by vás měla zajímat účinnost jednotlivých technologií. Účinnost jde totiž ruku v ruce s izolačními schopnostmi materiálů a tedy i s výší finančních úspor. Nevyplatí se investovat do řešení, které nebudou mít dostatečnou účinnost. A dále je velmi důležitým faktorem při výběru také rychlost návratu investice. Návratnost investicí je přímo spojena s účinností. Čím vyšší účinnost, tím vyšší úspory na vytápění a tím rychlejší návratnost. Nejprve si tedy zjistěte, kudy uniká z domů velké množství tepla a jak tomu zamezit. Mezi nejefektivnější řešení v současnosti patří zateplení stropů a půd, protože teplý ohřátý vzduch stoupá vzhůru a uniká právě stropem.

 izolace-02

Magmarelax nabízí úsporu až 30% výdajů za vytápění s návratností do šesti let

Jedním z nejlépe hodnocených způsobů, jak zateplit půdy rodinných domů, je využití foukané minerální izolace Magmarelax. Jedná se o druh minerální izolace, která na ploše půd vytvoří souvislou vrstvu izolačního materiálu. Vrstva je nesléhavá, odolná proti vlhnutí, plísním, nehořlavá, a hlavně souvislá. Na půdě nevznikají žádné tepelné mosty,m kterými by teplo unikalo. Zateplení půdy pomocí Magmarelax je až 10x levnější, než zateplení fasády. Zajistí až 30% úspor ze současných nákladů na vytápění. Návratnost investice na uspořených financích je v rámci 4-6let.

Detailní informace najdete na www.magmarelax.cz.

revitalizace-02