Odborná firma na čištění koberců v Praze

S naší společností A SERVIS LIPKA, s.r.o. spolupracuje mnoho významných zákazníků, kterým od roku 1999 poskytujeme kvalitní úklidové služby. Chtěli jsme být našim zákazníkům blíže, proto jsme založili pobočky nejen v České republice, ale také na Slovensku, v Rakousku a v Německu, kde využívají služby naši zahraniční zákazníci.

Naším cílem je spokojenost zákazníka, proto za mnoho let působnosti na trhu naše metody úklidu a údržby neustále inovujeme a vzděláváme se, abychom mohli nabízet kvalitní služby. Jednou z takových služeb je i čištění koberců strojovou metodou. Je mnoho důvodů proč jsme zvolili strojovou metodu, když existují i další metody a dokonce výrazně levnější.

Cílem není kvantita zakázek, ale kvalita, kterou bychom s jinými levnými metodami nemohli zaručit. Při strojové metodě využíváme několika důležitých prvků a přesně stanovený postup.

Začínáme vždy aplikací kvalitní a velmi voňavé chemie BOSCH RTS 80, tu je důležité nechat několik minut důkladně působit, protože má za úkol koberec vydezinfikovat, a tak odstranit roztoče a škůdce a také navázat nečistoty ukrývající se hluboko ve struktuře koberce.

Protože působí dostatečně dlouhou dobu, je odstranění nečistot ze struktury velmi jednoduché a hlavně účinné. Není však dostačující nechat chemii pouze působit a pak odsát jak je tomu u levných metod, a proto používáme důležitý prvek mechanického kartáčování.

02 čištění okberce 9

Nabízíme naši časovou flexibilitu, kdy veškeré čistící práce zajistíme v  mimoprovozních dobách nebo v době, kdy je vaše rodina v práci a děti ve škole. Naše zákazníky můžeme ujistit, že do nového provozu bude koberec nejen vyčištěný, ale také suchý.

Je-li zde problém vysoké rozlohy koberce, není třeba obav, protože i s tím si dokážeme poradit a do takových prostorů posíláme po domluvě pracovníky ve skupinkách – to uvítají zejména zákazníci z firemní sféry, kde se například v kancelářských a úředních prostorech rozsáhlé koberce vyskytují.

Naše cena za čištění koberců se pohybuje od 27,-/m2. Víme, že cena není nejnižší a na trhu úklidových služeb se pohybují i levnější čištění koberců, ale je důležité připomenout důvod proč je naše čištění dražší.

Nejdůležitější pomocník při čištění však veškerým levným metodám chybí – mechanický proces kartáčování kotoučovým strojem. Například u extrakční metody je chemie aplikována do koberce pomocí čerpadla pod tlakem vstřikován tryskami do vlákna koberce, jenže za těmito tryskami se ihned nachází odsávací hubice, která nedodá chemii dostatečný čas na působení.

Není tedy možné, aby byl koberec vyčištěn dokonale, a proto mnoha zákazníkům způsobila ošklivé fleky a mapy na kobercích, jež byly vidět až po proschnutí koberce. Koberec schne přibližně 2 hodiny, takže nelze poznat hned, že vyčištění nebylo perfektní.

Vyzkoušeli jsme veškeré metody, kterými lze koberce čistit – suchou pěnou, extrakční metodou, parní metodou, ale žádná metoda se nám neosvědčila a nemůžeme o ní mluvit jako o kvalitní. Kotoučovým strojem lze čistit koberce, ale také podlahy.

také na odstraňování graffiti v Brně. Graffiti odstraňují buď chemicky, nebo metodou pískování. Pískování je abrazivní metoda, která se úspěšně používá pro čištění fasád, obkladů, pomníků atd. Nutno podotknout, že pokud Vaše zeď či fasáda nebyla ošetřena antigraffitovým nátěrem, nelze zaručit, že graffiti  půjde zcela odstranit, většinou zůstanou viditelné stíny a obrysy.

02 Graffiti 14

Zejména u hladkých fasád se snaží graffiti co nejvíce zeslabit a následně fasádu přemalují. Používají kvalitní fasádní barvy zn. Weber. Zákazníkům doporučují také nanesení antigraffitové ochrany. Antigraffitový nátěr nanáší v několika vrstvách podle struktury povrchu. Můžou ho aplikovat téměř na všechny druhy povrchů včetně plastů. AGO není vhodné na sklo, polykarbonát a leštěné kovy.

Pro nástřik antigraffitové ochrany je třeba, aby venkovní teplota neklesla pod +10ºC. Firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. garantuje funkčnost ochrany za bezkonkurenční cenu, aktivní životnost AGO je 4-6 let. Jejich propracovaný systém čistých budov – stop graffiti, stop vandalismu, stop sprejerství v Brně eliminuje tento druh vandalismu.

Pokud si od nich klient nechá nanést na fasádu AGO a objeví se tam opět nové graffiti či tag, garantují jeho odstranění do 14 dnů. Za odstranění graffiti v Brně účtují od 290,- Kč/m2.  Zdarma potom nanesou novou vrstvu antigraffitového nátěru v místě, kde graffiti odstranili. Tuto službu žádná jiná firma nenabízí. Z vlastní zkušenosti vím, že pokud graffiti odstraňuji pravidelně v krátkých intervalech, pouliční umělci se jdou realizovat jinam, protože jejich dílo nemá dlouhodobý charakter.