Co dělat, když se bojler pokazí?

Každý, kdo má doma teplou vodu, užívá průtokový ohřívač nebo ohřívač teplé vody s akumulací, alias bojler. Bojler je dvouplášťová nádoba ze smaltu či nerezu, do jejíž vnitřní části je napouštěna  studená voda, která je ohřívána takzvanou topnou spirálou, aby se v akumulačním stádiu udržela průběžně teplá pro užitkové použití. Podle velikosti se bojlery dělí na maloobjemové a velkoobjemové. Podle zdroje energie rozlišujeme bojlery elektrické, plynové a kombinované.

 

Specifická odbornost

Přestože je princip funkčnosti v podstatě jednoduchý a dokonalý, stroj je jen stroj a může se stát, že se jednou pokazí. Výpadek funkčnosti dokáže destruktivně ochromit celou domácnost, teplá voda přestane téct. Proto je v zájmu všech, funkčnost bojleru co nejdříve obnovit. To ale bývá problém. Výměna bojleru není  předmětem podnikání mnoha firem, a tak najít odborníka bývá jako hledat jehlu v kupce sena.

Na lepší časy se rozhodně blýská v hlavním městě a jeho okolí. Výměna bojleru Praha je služba, kterou realizuje společnost „Bojler Dnes“. Garantuje zásah do 24 hodin od vznesení požadavku, a to buď formou výměny starého za nový nebo pomocí opravy.

 

Kdy opravit a kdy pořídit nový?

Výjezd servisní techniky je realizován sedm dní v týdnu, tedy i o víkendech. Je možné se flexibilně dohodnout na konkrétních časech, který bude klientům vyhovovat. Z hlediska výměny bojleru cena se při malých závadách (například těsnění nebo vodiče) vyplatí žádat rekonstrukci. Pokud jde o závadu většího charakteru (například na elektroinstalaci), je rozumnější investovat do nového.

Oprava bojleru Praha je rentabilní, pokud se kalkulační odhad před zahájení opravy vleze do třetiny aktuální pořizovací ceny. Částka za nový bojler, s objemem nad 100 litrů, se pohybuje v horizontu od 11 do 15 tisíc korun. Z toho vyplývá, že suma na opravy je rentabilní do výše 5 tisíc korun.

Horká linka pro HOT LINE příjem objednávek na opravy, servis a instalace je 774 571 413.