Co na bolesti zad?

Dárky by měly být především praktické – takové heslo razí v každé rodině alespoň jeden člen. Také se každý rok potýkáte s dárkem pro dědečka nebo ne a ne kápnout do noty vybíravé tetě? Pokud je alespoň občas trápí bolesti zad, měli bychom pro vás pár tipů.

Wellness dárky jsou v poslední době velmi oblíbené. Dokáží potěšit tělo, uklidnit rozjitřenou mysl plnou obav, ulevit od stresu a v neposlední řadě také pomoci s některými zdravotními problémy. Vždyť jedna kvalitně provedená masáž dokáže zvrátit i důsledky tří týdnů práce v kanceláři a vhod přijde také po náročném stěhování nebo jiné činnosti namáhající záda.

 

Co je momentálně v kurzu? Masáž kombinovaná s aromaterapií!

Klasickou kondiční nebo sportovní masáž určitě známe všichni, ale proč tento báječný zážitek neposunout ještě o level výše? Aromaterapeutická masáž využívá tradiční přístup lidové medicíny, která dokáže ze všudypřítomných bylin vytěžit to nejlepší doslova do poslední kapky. Jde vlastně o kombinaci tří léty prověřených technik:

  • švédské masáže
  • neuromuskulární masáže
  • akupunkturní masáže

Esenciální a éterický masážní olej dokáže spolu s rukama šikovného maséra či masérky s vaším tělem i myslí doslova zázraky. Budete odcházet uvolnění jako ještě nikdy a na konci procedury se okamžitě poohlédnete po dalším termínu.

Vyzkoušeli jsme: čokoládový zázrak pro dva

Kdo říká, že čokoládová masáž patří výhradně mezi dárky pro ženy ten ji nikdy nevyzkoušel. Naše redaktorka Sofie si tenhle báječný relax pro dva dopřála se svým partnerem. A jak se jí to líbilo?

„S manželem razíme heslo, že za konec školního roku by měly být odměňovány nejen děti, ale i jejich rodiče. Vždyť kdo docení ty hodiny strávené doučováním, transporty na kroužky a čas strávený v kuchyni pečením dobrot na školní besídky? Letos proto padla naše volba trochu jinam než na obligátní romantickou večeři při svíčkách.

Manžela nejdřív čokoládová masáž příliš nenadchla, ale pesimismus ho začal opouštět už při vstupu do salónu. Vládla tu velmi milá uvolněná atmosféra. Obsluha i maséři byli velmi ochotní. Vybrali jsme si variantu s čokoládovým olejem a finálním zábalem z čokolády. Během třiceti minut intenzivní masáže jsme cítili, jak naše problémy odplouvají někam pryč. Vůbec se nám nechtělo řešit blížící se dovolenou a vlastně ani nic jiného. Čokoládový zábal pak celou proceduru dovedl k dokonalosti. Po osprchování byla pokožka hebká a provoněná čokoládou, což jí vydrželo až do rána. Vážně jsme se dokonale uvolnili a odpočinuli si. Mě osobně jen trochu chyběla skutečná čokoláda. Když všude kolem vás tak skvěle voní, máte prostě chuť si trochu zakousnout, takže příště si na tenhle perfektní zážitek určitě nějakou sbalím do kapsy.“