Dovolená v obytňáku? Skvělý nápad!

Co takhle vyrazit na dovolenou v obytném voze? Že jej nemáte? Tak si jej vypůjčte!

Taková dovolená v obytňáku, jak se obytným vozům slangově říká, rozhodně má něco do sebe. V první řadě jste svobodní. Děsit vás nemusí hodiny strávené na letištích, ani tísnění se v miniaturních prostorách osobního automobilu během desetihodinové cesty do Chorvatska. Samotná doba jízdy je v obytňáku sice stejná, ale rozhodně je mnohem pohodlnější. A když jí budete mít plné zuby, tak na nějakém pěkném místě zastavíte, vyložíte skládací stoleček se židličkami a uspořádáte si malý piknik. Nebo rovnou na daném místě rovnou přenocujete. Pokud to samozřejmě lokalita dovoluje.

 

Jakým jste turistou?

Turisté se v podstatě rozdělují do několika skupin. Buď vyrážejí do hotelů, nebo do kempů. A obytňáky představují něco mezi. Pohodlí vlastního pokoje (byť na kolech) v kempu. Do kterého přijedete a ihned můžete začít kempařit. Aniž byste strávili další hodiny stavěním stanu a nafukováním nafukovacích postelí.

 

Dovolená na cestách

Nebo byste svou dovolenou strávili vyloženě na cestách? Tedy každý den nocovali někde jinde? Právě pro tyto případy je obytňák přímo ideální. Každodenní stavění a balení stanu je totiž spíše otročina, než dovolená. Obzvláště pokud jsou pracovní povinnosti v rodině nerovnoměrně rozdělené.

 

Výhody cestování v obytňáku

Chce se vám cestou na toaletu? Žádný problém! Nebo byste si rovnou dali sprchu? Či byste si zdřímli? V obytném voze máte možnost. Cesta v karavanu neboli obytňáku je zkrátka po všech stránkách pohodlná. A dobrodružná. Obzvláště pokud nevíte, kde druhý den skončíte. Byť jistý itinerář cesty je rozhodně na místě.

 

Rezervujte si termín

Dobrou zprávou je, že obytný vůz si nemusíte hned kupovat. Rozhodně se totiž nejedná o levnou záležitost. Jeho pronájem, to už je o něčem jiném, jak se ostatně můžete přesvědčit třeba na stránkách pujcovaobytnaku.cz. Klikněte na políčko ceník a hned budete v obraze. Kliknete-li na další políčko rezervace, budete si moci hned zabookovat termín.

 

Bezpečná dovolená snů

A před samotnou cestou si nezapomeňte důkladně prostudovat rady a doporučení, které pro vás připravili provozovatelé půjčovny. Pokud je dodržíte, je velice pravděpodobné, že před sebou máte bezpečnou dovolenou snů. Bezpečnou v tom smyslu, že se během ní vyvarujete v současné době tak zatracovanému „blízkému kontaktu“ s ostatními turisty v přímořských rezortech. A kdekoliv jinde. V obytňáku zkrátka budete jen se svými blízkými! Tak si to užijte!