Dovolená v tuzemsku

Jaro již pomalu odchází a léto se hlásí o svoji nadvládu. Děti čekají prázdniny a dospělé doba dovolených. Mnoho lidí si však díky zkrácenému rozpočtu nemohou dovolit luxusní dovolenou v cizině. Pokud i vy patříte mezi ně, nemusíte zoufat. Krásnou dovolenou si můžete užít i v tuzemsku.

 

Kam vyrazit za lenošením u vody

Dovolenou můžete prožít aktivně – na kolech, výletech a poznáváním krajin či historických památek. V Česku je jich více než dost a dokonce se najdou i taková místa, kde je flóra i fauna velmi podobná lokalitám v zahraničí. Věděli jste například, že i u nás najdete bublající sopky, prastará rašeliniště, český „Stonehenge“ nebo rozlehlé písečné pláže?

Pokud nejste aktivní typ a na dovolené dáváte přednost spíše klidu a odpočinku, opět si jej můžete užít do sytosti, aniž byste museli do zahraničí. Moře sice nemáme, zato jezer a rybníků je zde nadbytek a mnohdy jsou lemovány úžasnými plážemi, které vám navodí atmosféru přímořských letovisek. Rájem pro koupání je jihočeský kraj, kterému dominuje rybník Svět. Oblíbenou destinací je i přehrada Slapy, Máchovo jezero s množstvím písečných pláží, Vranovská přehrada s výhledem na úchvatný zámek nebo vodní nádrž Nové mlýny. Poblíž míst na koupání také velmi často naleznete levné ubytování, ať už kemp, penzion nebo stanové městečko.

Dovolená pro celou rodinu

Pokud vyrážíte na dovolenou i s dětmi, počítejte s tím, že ne každé dítě zvládne bydlet ve stanu či v méně komfortní chatce. Dobrou zprávou však je, že mnoho penzionů či levnějších ubytování umožňují pobyt malých dětí zadarmo či s výraznou slevou. Pobyt s dětmi je také náročnější na balení – zatímco vy můžete mnoho věcí oželet, děti se bez některých neobejdou. A to může být cokoliv, od velké zásoby čistého oblečení až po oblíbeného plyšáka, bez kterého neusnou. Myslete také na to, že děti potřebují často jíst a v létě také dodržovat dostatečný pitný režim. Nezbytností každého rodiče je tudíž i velká autochladnička. Nejen, že uchová potraviny i nápoje čerstvé a studené, ale také vám ušetří spousty peněz, až vaše děti začne u vody či v autě honit mlsná. Cestovní chladnička Orava TF-240 má objem 24 litrů, díky kterému si pohodlně vychladíte láhev (téměř) jakéhokoliv objemu, uchováte více porcí obědu či nakrájené ovoce v krabičkách. Je specifická díky síťové šňůře, kterou pohodlně připojíte k automobilu nebo k elektrické síti. Snadno se přenáší díky sklopné rukojeti, je mimořádně tichá a vydrží jakýkoliv transport. Velkou výhodou je, že dokáže nejen chladit, ale také ohřívat – až do teploty 50°C. Pokud vás cestovní lednička Orava TF-240 zaujala, najdete ji na webu www.orava.eu.