Erektilní dysfunkce a její příčiny

Téměř každý muž nad 30 let se již s poruchou erekce v některé její formě setkal. Erektilní dysfunkce je dlouhodobá – v tomto kontextu se jako dlouhodobá bere doba půl roku – neschopnost dosáhnout erekce nebo ji udržet. Důvodů, jak vlastně k jejímu vzniku dojde, je celá řada.

Erekce samotná je celkem složitý proces a stačí jeden malý kousek, který nefunguje tak jak má, a problém je na světě. Poučku z učebnice biologie si jistě vybavíme všichni: erekce vznikne díky prokrvení topořivých tělísek v penisu. Aby se vše mohlo správně prokrvit, musí cévy fungovat. Vliv na správnou průchodnost cév a krevní tlak má samozřejmě životní styl. Nadváha, kouření, nadměrná konzumace alkoholu, to vše ohrožuje správnou cévní činnost, která pak nestačí na správné prokrvení penisu. Právě na funkci zlepšení prokrvení fungují často léky na podporu erekce. Hladké svaly v okolí penisu se uvolní a cévy tak mají možnost se rozšířit a více prokrvit, díky čemuž dojde ke ztopoření.

Pohodlí je dalším nepřímým faktorem, ovlivňujícím vznik poruch erekce. Nedostatek pohybu a sportu, častý odpočinek a nevyvážená strava způsobují nadváhu a vysoký krevní tlak. Paradoxně právě ten se také negativně ovlivňuje schopnost správného přívodu krve do penisu. V neposlední řadě jsou to pak i další nemoci a některé léky. Svou roli hraje i psychický stav, problémy ve vztahu nebo práci, přemíra stresu a nedostatek odpočinku. Samostatnou kapitolou je při problémech s erekcí i opakující se strach ze selhání a vyhýbání se sexu. I zde mohou pomoci přípravky na podporu erekce, a to jak ve formě tablet a kapslí, tak ve formě cucacích tablet nebo ovocného želé v praktických sáčcích.

 

Každý problém má své řešení, jen je někdy potřeba překonat vlastní strach a hrdost. Není to jednoduché, ale je to potřeba. Často je řešení velmi jednoduché a člověk může zase žít spokojený život.

Nechte se inspirovat a kupte svému partnerovi na vánoce akční kondomy, hračky a lubrikační gely.