Google+ je nejrychleji rostoucí sociální sítí, má přes 25 milionů uživatelů

Společnost Google si může připsat další úspěch. Její nová sociální síť Google+ je nejrychleji rostoucí sociální platformou v historii webu.

Byť je stále uzavřená (založení účtu funguje pouze na základě pozvánky), používá ji na 25 milionů lidí.

První milník Google překonal velice rychle, když 10 milionů uživatelů bylo k síti přihlášeno za necelé tři týdny od spuštění služby. Za pár týdnů na to byla překonána hranice 20 milionů uživatelů.

V těchto dnes společnost comScore hlásí, že Google má už 25 milionů uživatelů a stále roste, byť o poznání pomalejším tempem. Facebooku přitom trvalo tři roky, než získal stejně velkou uživatelskou základnu. K mikroblogovací službě Twitter se 25 milionů uživatelů přidalo za 30 měsíců. A MySpace, kdysi jednička mezi sociálními sítěmi, tentýž počet lidí nasbírala za skoro dva roky.

Někteří komentátoři a analytikové však upozorňují, že číslo 25 milionů nepochází oficiálně od Googlu, ale “pouze” přes společnost comScore, která měří počet unikátních návštěvníků na webu. Technicky vzato pak toto číslo nemusí být přesné (může být menší i větší), protože zadáním adresy daného profilu se člověk ještě nestává členem sítě (nicméně tato forma navštěvováni Google+ je podle všeho dost zanedbatelná, protože Google+ nepodporuje SEF URL účtů).

Zdroj:  DSL.CZ