Graffiti a tagy odstraňujte z fasád ihned, další nebudou přibývat

Kvalitní úklidová společnost s mezinárodním renomé A SERVIS LIPKA, s.r.o. realizuje zakázky v oblasti odstraňování graffiti v Brně. Mnoho bezradných zákazníků, a to převážně ve větších městech se často obrací na již zmiňovanou firmu s palčivým problémem pomalovaných fasád a objektů od sprejerů.

Každý nešťastný majitel těchto postižených staveb si ovšem musí uvědomit, že není vůbec jednoduché graffiti odstranit, pokud nemá před tímto vandalizmem kvalitně zabezpečené objekty pomocí aplikace antigraffitové ochrany Brno. Bez tohoto zásadního a přitom finančně přijatelného opatření nebude odstranění graffitového „umění“ v drtivé většině možno provést se 100% úspěchem!

Graffitové obrazce na nechráněných objektech pronikají hluboko do struktury fasády a způsobují tak škodu, jejíž odstranění doprovází velké finanční nároky, které jsou velmi citelnou přítěží pro každého klienta… Firma aplikuje antigraffitový nátěr nebo nástřik ve 3 – 12 vrstvách, podle struktury materiálu, z kterého se fasáda skládá.

Antigraffitová ochrana je pololesklý lak a zkušení pracovníci společnosti již vědí, že i jeho nepatrná viditelnost na fasádě tyto stupidní umělce zcela odrazuje, protože jsou si dobře vědomi toho, že jejich dílo na fasádě dlouho nevydrží a ač velmi neradi – jdou hledat jiné lokality, kde devastují jiné objekty, které nejsou zabezpečeny ochranou.

I přes velké množství legálních ploch, které se v současnosti vytvářejí a které měly být zónami pro sprejerskou tvorbu těchto „umělců,“ je přesto výskyt ohyzdného graffiti na fasádách naopak  stále na vzestupu. Ilegální plocha působí na sprejery něco jako nutnost označit své rajóny či teritoria.

A podpis, že sprejer navštívil právě toto zapovězené místo u nich vytváří silný adrenalinový zážitek, který ovšem drtivá většina z nás nemůže a ani nechce pochopit, neboť tyto projevy odporným způsobem devastují naše kulturní a životní prostředí.

02 OG2

Tito vandalové si ve své sobeckosti a beztrestné lhostejnosti ani nechtějí uvědomit jaké náklady jsou spojeny s odstraněním graffiti a následnou likvidací škod. Společnost A SERVIS postižená místa fasády, na které bylo nastříkáno graffiti musí důkladně očistit a snažit se co nejvíc zeslabit viditelnost  těchto výtvorů a poté fasádu přemaluje tak, aby syntetické barvy sprejů nebyly znatelné.

Bohužel součástí těchto problémů při odstraňování je fakt, že na fasády působí také venkovní klimatické vlivy a není proto možné namíchat naprosto stejný odstín fasády. Sluneční záření fasádu pomalu zesvětluje a v městech ve velké míře působí na fasádu také prach, vlhkost a městské spady.

Je proto velmi rizikové nechat svoji fasádu bez antigraffitové ochrany, neboť existuje velmi reálná možnost, že bezohledná činnost sprejerů může způsobit vysoké finanční náklady, které souvisejí s opravami. Zejména se jedná o strukturované materiály, jako je například marmolit, žula, umělý kamen a další ušlechtilé stavební materiály.

V těchto případech je často jedinou možností opravy jejich odstranění a výměna za nové…

 Přitom spolehlivé řešení v podobě antigraffitového nátěru se pohybuje u firmy ve velmi přijatelné relaci. Tato cena je skutečně zlomkem v porovnání s celkovými náklady na rekonstrukci objektů, které nebyly chráněny antigraffitovou ochranou!

Tato zkušená firma se silným zázemím poskytuje kvalitní služby v mnoha dalších sférách úklidových služeb. Patří mezi ně například mytí oken a výloh ve výšce, čištění fasád – Výškové práce Brno, nano nátěr proti plísním LSG Brno, odstranění plísní Brno, strukturové rotační čištění a tepování koberců kotoučem Brno. Krystalizace mramoru, čištění, mytí, voskování, impregnace podlah Brno, po stavební úklid Brno, úklid po malování a rekonstrukci Brno