Granitové dřezy – jak a kde dobře nakoupit ?

Vzhled a čistota dřezu se významně podílí na celkovém dojmu z kuchyně. V neposlední řadě by měl být praktický, odolný a neměnit časem příliš svůj zánovní vzhled. To platí  dnes v oblasti dřezů  pro kvalitní  kuchyňské granitové dřezy.  

 

 

 

Co jsou vlastně   GRANITOVÉ DŘEZY  ?

 

zlatá  pravidla výběru kvalitního granitového dřezu !

 

  • 1. Výběr samotného dřezu  provádějte vždy napřed s ohledem na jeho nejdůležitější základní funkci, kterou od výrobku očekáváte.  t. j.  použitelný  rozměr a minimální nároky na čištění . V první fázi  raději vybírejte bez doplňků  a bez ohledu na cenu. Například u dřezů je Vám k ničemu  výbava, doplňky, nízká cena či krásná barva, pokud se dřez špiní, odírá, poškodí teplem,  nebo je za rok škaredý opotřebením.

 

  • 2. Bedlivě sledujte pověst výrobce i prodejce a jeho reference,  zkušenosti ,  historii  na českém trhu,  Preferujte specialisty a zastoupení,  přímé výrobce před obchodníky se vším.

 

  • 3. Dobře se zajímejte o původ zboží, použité materiály a technologii a o to jak dlouho výrobce existuje. Koukněte i na stánky výrobce.  Pokud ihned některou z informací nezjistíte, mějte se na pozoru.  Nikdy  nedejte  jen na cenové hledisko .  Každodenní  údržby  časem zašlého špinícího se  nekvalitního  dřezu  se už nezbavíte. Pár stokorun, které jen možná  při koupi ušetříte Vás bude vás bude trvale štvát.

 

Jak  a kde tedy vybrat ?

Renomovaní výrobci v krizi museli na úbytek kupní síly reagovat zúžením nabídky a větším prodejem méně typů dosáhnout vyšší efektivity a výrazně snížit cenu pro zákazníka. Zúžil se výběr, ale v podstatě, najdete to, co potřebujete. Akce jdou i o 40 % dolů s cenou a občas dlouhé lhůty na zboží objednané mimo akce. Výsledek je však pro běžného zákazníka celkem příznivý. Většinou si v akci vybere a může koupit originální vysoce kvalitní výrobek za cenu, která se přibližuje ceně nabídek dřezů  takzvaně  levných  dřezů bez jasného původu a materiálového složení. Dobrým  příkladem jsou lídr  oboru granitových dřezů  německý Schock. S výrazně zvýšeným  prodejem  těchto špičkových  dřezů v ČR díky  krizi  výrazně klesly  jeho ceny.

 

„Levné kopie  se už rozhodně nevyplatí

Pozor si dejte zejména na podezřele levné zboží z Asie, Polska, Ruska a dalších zemí, stejně jako na materiály bez jména a složení. Jedná se zpravidla o laciné produkty vyrobené bez ohledu na materiálovou a kvalitativní stránku.  Vám je dána k rozhodování jen fotka, rozměry a cena /samozřejmě velmi lákavá/  a poměrně anonymní prostředí internetu, kde si nemůžete výrobek osahat ani vyzkoušet.  Lákavé záruky naprosto neuvěřitelných 10 let nedávají ani špičky v oboru a dlouhá léta zavedené firmy. To noname produkce bez udání původu s nimi omračují velmi rády.  Je třeba být ostražitý a nenaletět, stačí přemýšlet selským rozumem.

 

Granitový dřez , se kterým budete  trvale spokojeni

Během posledních dvou až tří let se objevila řada pseudoznaček  s kopiemi všeho možného, od tvarů až po názvy produktů.   Nejlepší cesta  je kouknout napřed po  originálu ,  koupit si originál garantovaných špičkových vlastností, designu i kvality, ale za slušnou cenu.  Můžete  si ušetřit budoucí čištění a vzhled , vaší kuchyně se značkovým dřezem vyroste. V granitových dřezech  tedy padá první volba na   německý  Schock/ www.schock.cz

Kde ?  zkuste nejprve poptat  u zastoupení ,  akční  na  www.drezy.info/drezy

Pokud nevyberete  běžte dál  podle renomé výrobce .

 

Pozor na podobné názvy

Jako ADIBAS není skutečný ADIDAS, není dřez Silkgranit (a vůbec všechny ty „ x-granity“) skutečný Silgranit, stejně jako „Shock“ z Číny či Indie není skutečný Originál Schock- Made in Germany.  Buďte proto ostražití. Laciný může znamenat dvakrát placený.  Malý rozdíl v ceně může znamenat  velký rozdíl v užitných vlastnostech.

 

Co jsou vlastně   GRANITOVÉ DŘEZY  ???