I do podkroví si můžete nainstalovat klimatizaci

V současné době představuje podkroví velice atraktivní místo k bydlení, protože se z tak vysokých pater otevírá panoramatický výhled na město i daleké okolí. Během letních měsíců však bývá v podkroví nedýchatelný vzduch, ovšem řešením je klimatizace, která příjemně sníží teplotu.

V podkrovních místnostech bývá zpravidla větší teplo, často nepomáhá ani stínící technika na oknech, a proto je logickým krokem investice do klimatizace.

 

Klimatizace do místnosti s přístupnou střechou

Pokud jsou tedy ve vašem hledáčku klimatizace do podkroví, měli byste vědět, že zařízení je možné nainstalovat pouze do místnosti, odkud je snadno přístupná střecha a kde se nachází dostatečně velké okno. Přes okno totiž potřebuje technik umístit vnější část klimatizační jednotky.

Instalace klimatizace do podkroví je časově náročnější proces, a tudíž se i finančně prodraží, ale na druhou stranu za příjemné klima v bytě to stojí, nemyslíte?

 

Jaké modely jsou k dostání?

Stačí se podívat na internet, trh s klimatizačními jednotkami je rozmanitý. Pokud máte zájem přímo o řešení do podkrovního obytného prostoru, zvolte Midea BLANC, Gree BORA či Toshiba Super Daiseikai. Všechna tři uvedená zařízení se vyznačují efektivním chlazením, mnoha funkcemi, ale i dlouhou životností.

Klimatizace jsou tiché a stylové, spotřebují méně energie. Jelikož se dají moderní klimatizace napojit na Wi-Fi, můžete je ovládat i na dálku. Předtím, než přijdete domů, si nastavíte takovou teplotu, která by v místnosti měla být. Po příjezdu z práce vás tedy nepřekvapí horko.

Všechny tři klimatizace do podkroví má v nabídce společnost air-cool.cz, která má i vlastní e-shop, odkud si můžete zařízení objednat. Co se ceny týče, ta je různá. Midea BLANC a Gree BORA vyjdou do dvaceti tisíc korun, zatímco Toshiba Super Daiseikai na 37 500 korun.