I v chladném počasí si můžete své tělo skvěle prohřát

Vzpomínáte si ještě na ten pocit, kdy vaše těla byla krásně prohřátá letními slunečními paprsky a vy jste byli plní energie a zároveň uvolnění. Bohužel současné počasí naznačuje, že pro letošek už příležitostí k prohřátí těla od slunečních paprsků moc nebude. A když, tak to bude spíše náhoda a situace se lepšit rozhodně nebude. Existují ale i jiné způsoby, jak své tělo prohřát, a dokonce bez ohledu na počasí.

 

Nemusíte ani nikam jezdit

Na dokonalé prohřátí těla v průběhu celého roku bez ohledu na počasí jsou ideálním prostředkem sauny. Samozřejmě, že všichni nemáme tolik času, abychom mohli dojíždět do větších měst a tam se prohřát v komerčních saunách. Naštěstí v dnešní době už za saunováním není nutné dojíždět. Účinky sauny si můžete v klidu užívat i z pohodlí domova. Domácí sauna nejsou v dnešní době žádnou výjimkou.

Do domácnosti jsou ideální infrasauny

Existují 2 druhy saun – finské sauny a infrasauny. Finské sauny jsou druhem saun, jaké všichni dobře známe s horkými kameny a párou. Ty se ovšem dají postavit jen na zahradě a vyžadují dostatek místa. Infrasauny naopak je možné využít i v interiéru. Vydávají suché teplo. Prohřátí organismu zajistí zářiče, vydávající infračervené světlo s optimální vlnovou délkou pro podporu organismu. Žádné vlhko, infrasauny jsou připraveny k provozu za 5-10 minut od spuštění. Také náklady na jeden sapovací cyklus jsou v porovnání s finskými saunami mnohem nižší. Průměrné náklady na jeden cyklus jsou 10-15Kč. Alespoň tedy u infrasaun, které nabízí společnost Marimex. Zde je nabídka opravdu pestrá.

 

Přínosy infrasaun pro organismus

Fakt, že je saunování pro lidský organismus prospěšné, není třeba zdůrazňovat. Jak ale konkrétně saunování pomáhá. Účinky finských saun a infrasaun se liší. Probereme si tedy hlavně účinky infrasauny na organismus. Saunování v infrasaunách prohřívá kůži a zbavuje jí nečistot. Ta se díky tomu stává pevnější a odolnější. Teplo z infrasaun stimuluje imunitní systém, léčí akné, ucpané póry, suchý ekzém, kopřivku, lupénku (poškození kůže, odřeniny a pořezání). Teplo dokáže lépe hojit i otevřené rány, detoxikuje organismus, zlepší mentální zdraví, sníží bolesti a zvýší dlouhověkost.