Ideální ventilátor do koupelny? Vyberte si ten s doběhem

Jestliže si pořizujete ventilátor do koupelny, budete vybírat ze dvou základních typů. Tím prvním typem jsou axiální ventilátory, které kupují zákazníci nejčastěji. Jsou totiž vhodné do malých koupelen. Druhým typem jsou radiální ventilátory, které své místo najdou tam, kde je třeba zajistit vysoký průtok vzduchu.

Výběr vhodného ventilátoru závisí na celé řadě faktorů. Kromě ceny a designu je důležitým kritériem umístění zařízení. Například na strop koupelny se doporučuje axiální ventilátor s kuličkovými ložisky. Zákazníka budou ale zajímat také funkce ventilátoru. V tomto ohledu lze doporučit dva typy:

  1. Ventilátor do koupelny s čidlem vlhkosti – ventilátor s čidlem vlhkosti se sám automaticky spouští v závislosti na vlhkosti daného prostoru. Hodnotu, při které se má ventilátor spustit, dopředu nastavíte.
  2. Ventilátor do koupelny s doběhem – většinou je předchozí typ vybaven také časovým modulem. Jedná se o tzv. ventilátor s doběhem neboli ventilátor s časovačem (např. VORTICE PUNTO FILO), který umožňuje větrání ještě několik minut poté, co dojde k vypnutí přístroje vypínačem. Tento interval se dá u většiny ventilátorů nastavit v rozmezí od 2 do 30 minut.

 

Zvláště v koupelnách, které se špatně odvětrávají bývá problém s vysokou vlhkostí. V takovýchto prostorách je proto používání ventilátoru téměř nezbytností, jinak hrozí riziko vzniku zdraví nebezpečných plísní. Při nákupu ventilátoru do koupelny vám tedy doporučujeme koupit ventilátor s doběhem a s čidlem vlhkosti, právě kvůli tomu, abyste co nejvíce minimalizovali riziko vzniku zdraví škodlivých plísní.  Navíc plísně neškodí jen  vašemu zdraví, ale také zařízení domácnosti, které trpí vlivem vysoké vlhkosti.

Než začnete ventilátor do koupelny vybírat, ujasněte si dopředu všechny jeho potřebné parametry, které jsou pro vás důležité. Hlavně klaďte důraz na výkon zařízení, aby ventilátor efektivně fungoval. Doma si spočítejte doporučený výkon ventilátoru pro vaši koupelnu. Ten zjistíte tak, že vynásobíte objem místnosti koeficientem počtu výměn vzduchu. Tento koeficient by měl být v případě koupelen v intervalu 4 – 10.


CVB VENTILÁTORY A KLIMATIZACE je česká firma s tradicí specializující se na prodej ventilátorů a klimatizací. Získali jsme prestižní mezinárodní ocenění důvěry obchodních partnerů AAA, zařadili jsme se tak mezi 0,2 % nejspolehlivějších firem v ČR s nejvyšší spolehlivostí a kredibilitou. Kromě ČŘ působíme úspěšně i na německém trhu.

http://www.ventilatory-shop.cz/