Izolace stropů foukanými minerály

Při hledání nejcitlivějších míst rodinných domů v otázce úniku tepla se samozřejmě názory shodují. Nejčastěji se hovoří o netěsnících dveřích, oknech, stěnách a střeše nebo stropu. V problematice se však objevuje rozkol v důležitosti jednotlivých segmentů a pohledu, které části při izolování upřednostnit.

Samozřejmě se nesmí opomenout, že i výběr technologie sebou přináší velké rozdíly a v neposlední řadě se na úspěchu podílí realizační tým. V tomto článku se podíváme na důvody, proč se možná rozhodnout pro izolaci stropu a jakým způsobem si v těchto místech lze pomoci.

 

Izolujeme strop

Izolace stropu dokáže celkem obstojně snížit celkové náklady za vytápění až o třetinu z dosavadního rozpočtu. Je to dáno obrovskou plochou stropní konstrukce a fyzikálními zákony. Teplo vyprodukované ze zdroje stoupá vzhůru a strop tuto energii nedokáže bez odpovídající izolace zastavit.

Izolace stropu Magmarelax je v porovnání s ostatními známými zateplovacími systémy levná a navíc poskytuje značnou finanční úlevu. Zateplení fasády s návratností okolo 30 let je z tohoto hlediska neekonomická a nedokáže tak do rozpočtu výrazněji zasáhnout. Půl milionová investice vás naopak obohatí o splátku úvěru, který si lidé velmi často zřizují.

Raketová návratnost investice vložené do izolace stropu je cítit již po první sezóně. Prozraďme si více o technologii, s kterou na českém trhu operuje společnost IP Polná.

 

Foukaná minerální izolace

Foukaná minerální izolace a technologie s tím spojená se v České republice objevila už v roce 1995. Do těchto časů se těžko dostupná konstrukční řešení přehlížely nebo se využívalo systému rohoží a desek. Foukaná minerální izolace tak změnila představu o efektivitě a ihned se dostala do nesporného zvýhodnění před všechny dosavadní snahy o zabránění úniku tepla stropem.

 

Foukaná minerální izolace a její výhody

Foukaná minerální izolace představuje opravdu rychlý způsob, jak se před únikem tepla ochránit. Realizace netrvá více jak 3 hodiny a vystačí si i jeden řemeslník. Po ukončení práce není třeba nic uklízet a účinek je okamžitý. Minerál obsažený v materiálu má perfektní vlastnosti a udržuje si svou funkčnost i v náročných místech. Od roku 2010 nabízí společnost IP Polná upravenou verzi materiálu a zbavila jej veškerých neekologických látek na bázi ropy. Vlákna materiálu jsou čistá a představují ten nejvyšší ekologický standard na světě.

Pokud vás technologie foukaných materiálů zajímají více, navštivte internetové stránky an adrese http://www.mojeizolace.cz/?s=pr_moje-izolace_izolace__.-