Jak co nejsnadněji zasklít zimní zahradu

Příjemné chvíle strávené společně se svými nejbližšími mohou být překažené přímým slunečním svitem a přehřátým prostorem, ve kterém se nebudete cítit příjemně. Nikdo z vás si asi nepřeje trávit své volné chvíle ve skleníku a pravidelně si otírat pot z čela. Řešením takové situace se pak ukrývá v zastínění zimních zahrad. To kromě nežádoucích pohledů od sousedovic plotu dokáže odvrátit i sluneční svit a ztlumit jeho tepelné účinky. Během několika málo chvil vám vytvoří příjemné klimatické podmínky.

 

Zastínění zimních zahrad markýzou

Markýza je jednou z mnoha cest, jak si takové klimatické podmínky zajistit bez zbytečně velké finanční investice. Je složená z textilie a konstrukce se snadnou manipulací. Pokud si takové zařízení doplníte o řídící jednotku, stačí vám jen stisknout jedno tlačítko a zastínit si zimní zahradu v řádu několika vteřin.

Kromě toho lze systém naprogramovat a přesně si nastavit, kdy se má markýza aktivovat a naopak se navrátit do původní polohy. V případě, že potřebujete ochranu i před deštěm, jako řešení se nabízí extra pevná markýza, kde je možné vytvořit i dostatečný přesah. Ta se vám nezkroutí ani při přesahu 1,5 metrů.

 

Hlavní výhody tohoto zastínění

Zimní zahrada je sama o sobě skvělým prostorem, ale stále potřebuje v mnoha ohledech vypomoci, jen tak se stane adekvátním místem pro odpočinek v jakémkoliv případu. Zastínění v podobě markýzy vás ochrání proti nepříznivému počasí a navíc se vyznačuje opravdu dlouhou životností. Hlavní výhoda spočívá v jednoduchém ovládání a možnosti naprogramování i ve chvílích, kdy zrovna nejste doma. Tento druh zastínění se pak hodí do všech moderních zástaveb i původních obytných budov.

Pokud vás zajímají i další informace ohledně zimních zahrad, navštivte internetové stránky Hobbytec.