Jak na moderní a trendy koupelnu

Koupelna už není jen místem, kam si chodíme vyčistit zuby a dát si rychlou sprchu. Do koupelny chodíme také odpočívat, dopřát si relaxaci a užít si pohodlí. Zařiďte si proto tuto místnost moderně a uvolněte tu nejen tělo, ale také mysl.

 

Domácí lázně

Ať už je vaše koupelna velká nebo i menší, tak ji můžete zařídit v moderním a trendy stylu. Udělejte si v koupelně něco jako malé lázně. Pořiďte si masážní sprchový kout a pohodlnou prostornou vanu. Doplňte svou koupelnu podhlavníkem nebo pohodlným polštářem do vany. Ve vaně pak skvěle uvolníte krční páteř.

 

Sprcha nebo vana

Při výběru sprchy nebo vany si volbu pečlivě rozmyslete, pokud se vám do koupelny nevměstná obojí. Sprchu oceníte po sportu nebo ráno před prací, když se potřebujete rychle a pohodlně umýt. Vanu si užijete třeba večer s partnerem nebo o víkendu, kdy si můžete dopřát koupel s pěnou, vonnými oleji a třeba knihou.

Co vše doplní vaši koupelnu

Rozmyslete si, kolik času v koupelně trávíte a zda pořídit dvojité umyvadlo nebo jen jedno větší, které mohou pohodlně využívat i dva lidé současně. Zároveň si zvolte barevnou kombinaci, která vaši koupelnu dokáže zvětšit a zútulnit. Moderní koupelna by měla být místem, kde budete rádi trávit čas.

 

Na co nezapomenout

Snažte se vždy vymyslet takové řešení, aby vaše koupelna splňovala všechny vaše požadavky. Nezapomeňte svou koupelnu chytře rozdělit tak, abyste měli dostatek odkládacího prostoru. Vyberte si vhodný koupelnový nábytek a skříňky.

 

Kontrasty do koupelny patří

Koupelna je místnost, ve které se můžete realizovat a nemusíte se bát ani kontrastů. Použijte v koupelně jasné a syté barvy, nebojte se ani kovových doplňků. Syté barvy skvěle doladíte tóny šedé, černé a také modré barvy. Pokud chcete, aby vaše koupelna byla hlavně místem pohody, tak použijte teplé barevné odstíny.

 

Zvětšete koupelnu zrcadly

Nezapomeňte na zrcadla. Ty dokážou krásně zvětšit prostor koupelny a zútulnit toto místo. Do koupelny můžete zvolit buď nástěnné zrcadlo, které umístíte nad umyvadlo nebo si můžete vybrat skříňku se zrcadlem.

 

Vyberte vhodné osvětlení

Koupelna by rozhodně neměla být tmavá. Zvolte tedy vhodné osvětlení, které vám využít koupelnu také ke kosmetice. Díky intenzivnímu světlu se můžete v koupelně pohodlně namalovat, muži se zde mohou oholit a zároveň příjemné a teplé světlo oceníte při odpočinku. Věnujte koupelně takovou pozornost, jakou si zaslouží. Budete z ní odcházet jako nový člověk – po psychické i fyzické stránce.