Jak nejsnadněji dosáhnout úspory?

Rok co rok jsou pro nás ceny energií velkým strašákem. Drtivá většina domácností se tyto výdaje snaží co nejvíce snížit. Nakupujeme úsporné žárovky, pořizujeme spotřebiče s nejvyšší značkou úspory nebo se snažíme méně topit. Tyto varianty by ale měly být až na druhém místě. V první řadě je zapotřebí omezit spotřebu energií. Objevili jsme možnost, která je velmi efektivní a přitom levná a týká se nejnákladnější položky provozu domácnosti – vytápění. Nemůžeme úplně přestat topit, to bychom v zimě zmrzli. Můžeme však významně náklady na topení omezit.

Na drahý provoz je lék – tepelná izolace

Izolovat se nedá bezhlavě. Musíme na to jít chytře. Nejčastěji rozebírané způsoby ušetření za vytápění jsou zateplení fasády, výměna oken nebo instalace úspornějších kotlů. Takové investice jdou však do stovek tisíc. Ale málokdo vám poradí aplikovat tepelnou izolaci stropu, která je nejúčinnějším způsobem omezení spotřeby energie. Přitom se jedná o investičně velmi nenáročnou metodu, která při správném provedení může ušetřit až 30% ze stávajících výdajů za vytápění. Jak je to možné?

Víme z hodin fyziky, že teplý vzduch je lehčí a stoupá vzhůru. Když narazí na strop, hledá skulinku, kudy ven. Až třetina tepla bez užitku stropem. Když zateplíme strop, teplo nemá kudy uniknout.

Ideální varianta zateplení stropu – systém MAGMARELAX®!

Foukaná minerální vata MAGMARELAX® je přímo vyvinuta na zateplení dutých míst a volných ploch na domě. Je vyrobena z kvalitní suroviny – přírodního čediče. Tato vata s vynikajícími vlastnostmi vzniká roztavením horniny a vytažením velmi tenkých vláken. Skvěle tepelně izoluje, nehoří a nesléhá, odpuzuje vodu, izoluje proti hluku a odolává hmyzu, plísním i hlodavcům. Tato metoda nevyžaduje stavební úpravy, aplikuje se foukáním. Z nákladního vozu před domem se silnou hadicí pomocí ventilačního stroje fouká vata do izolovaného prostoru na půdě. Bez hluku, s minimální prašností a klidně za plného provozu objektu. Práce trvají jen několik hodin a celý proces je naprosto čistý, tedy bez nepořádku v objektu. Investice je pouze několik desítek tisíc korun! Své finance máte nejdéle za 5 let zpět na úsporách.

Každý typ střechy se dá izolovat

Zejména složitě přístupné a členité střechy bývají pro zateplení tvrdým odborným oříškem. Je třeba minimálně zasahovat do konstrukce a zároveň zajistit dostatečnou vrstvu izolace i v nepřístupných místech. Mezi konstrukce lehčí patří vazníkové střechy. Zde není možné účinně rozprostřít vrstvu například z rohoží kvůli špatnému přístupu a složitosti dřevěných prvků. Jestliže bude pro zateplování využita foukaná minerální vlna MAGMARELAX®, jsme schopni i takto složitou střechu účinně zateplit během několika hodin práce.

Jestliže máte nepřístupnou plochou střechu s vyšším sklonem, tzv. pultovou střechu, doporučujeme vytvořit do ní vstupní otvor. Jedná se o osazení vikýře a tím zajištění revizního vstupu do prostoru střechy. Pokud si majitel toto zajistí, jednak se může kdykoli zateplit dům a vyřešit tak své tepelné ztráty, ale navíc může v prostoru provést opravy nebo kontroly a zásahy, se kterými by byl bez možnosti vstupu problém. Třeba uhnízdění ptactva, vos, sršňů a podobně.

Vyřeším to ještě dnes

Neváhejte a ještě dnes vyplňte nezávazný poptávkový formulář a získejte slevu 20% na jedničkovou minerální izolaci MAGMARELAX a 15letou záruku.

Více se informujte na www.mojeizolace.cz nebo na telefonu 800 100 533.