Jak pečovat o mastné vlasy

Mastné vlasy dokáží být velkou vadou na kráse. Pokud trápí i vás, tento článek vás určitě potěší. Představíme vám hned několik zaručených způsobů, jak s mastnými vlasy účinně bojovat a vrátit jim opět krásu a zdraví.

Jaké jsou příčiny nadměrného maštění vlasů?

Aby byl výsledek vašeho snažení dokonalý, je třeba nejdříve odhalit příčinu toho, proč se vaše vlasy nadměrně mastí. Může jich být hned několik. Na stavu vlasů se například podepisuje vaše psychické rozpoložení, a to zejména stres. Příčinou mohou také být hormonální změny, nesprávná strava a velmi často je to nesprávná péče o vlasy.

Co musíte udělat?

Na prvním místě stojí výběr kvalitní vlasové kosmetiky. Naším tipem je vlasová kosmetika Goldwell, kterou velmi rádi používají i profesionální kadeřníci. V sortimentu značky najdete i speciální šampon s výtažky z granátového jablka, který dokáže vlasy regenerovat a posilovat.

Péči je vhodné doplnit i bylinkovými zábaly. Nejvíce pomůže „obyčejná“ kopřiva. Stačí natrhat cca 2 hrsti kopřiv, namočit je do studené vody a nechat 1 den macerovat. Nálevem poté oplachujte vlasy.

Příčina mastných vlasů může být i časté fénování. Pokud možno, nepoužívejte fén vůbec. Pokud musíte, pořiďte si výkonný a kvalitní fén. Doporučujeme Fén Moser 2200 Ventus – ionic, který má ionizační efekt s turmalínovou technologií. K vlasům je tedy velmi šetrný a umožňuje i fénování studeným vzduchem.

Dejte si také pozor na to, co jíte. Vaše strava by neměla být tučná. Snažte se jíst hodně ovoce, které obsahuje vitamíny. Pohlídat byste si měli hlavně příjem zinku, protože tato minerální látka ovlivňuje tvorbu mazu. Dodržujte také pravidelný pitný režim – pijte až 3 litry tekutin denně.

Pozor si dejte i při česání. Je žádoucí používat kartáče a hřebeny se zaoblenými zuby. V tomto případě doporučujeme kartáč Tangle Teezer.

Péče o mastné vlasy není nic složitého, pokud se budete držet těchto pravidel, vaše vlasy se vám brzy odmění krásou bez mastnoty!