Jak připravit svatbu, aby nebyla nudná? Dostatek jídla, pití či zábavní pyrotechnika pomohou

Svatební hostina by měla být pro hosty zábavná. Pyrotechnika a jiné vychytávky udělají vaši svatbu nezapomenutelnou. Myslete také na dostatek jídla a pití, a to i před obřadem!

Pokud jste se někdy ocitli v roli svatebního hosta, určitě si pamatujete, že taková svatba může být pořádná nuda. Nejdříve čekáte na obřad, po obřadu čekáte na focení, po focení vás čeká přesun na hostinu…

Je toho hodně, co dokáže svatební hosty otrávit. Mějte vaše osobní zkušenosti na paměti, pokud se zrovna chystáte na vlastní svatbu. Váš den D dopodrobna naplánujte a myslete při tom i na své hosty. Jídlo, pítí, fotografie, dobrá organizace nebo zábavná pyrotechnika, to vše pomůže, aby se vaši hosté nestihli ani na chvilku nudit.

 

Jídlo a pití v každou volnou chvíli

Nejvíce hosta na vaší svatbě potěší, pokud ho pořádně nacpete dobrotami. Myslete na to, že lidé často váží dlouhou cestu, aby se dostali na váš obřad. Není tak výjimkou, že přijedou hladoví a žízniví. Proto je určitě potěší, pokud pro ně přichystáte nějaké drobné občerstvení ještě před obřadem.

Určete nějakého kamaráda nebo člena rodiny, který bude chodit mezi hosty a nabízet jim například svatební koláčky. Samozřejmě nesmí chybět ani dobré pití, aby se lidé osvěžili.

 

Nabídněte lidem bufet

Zapomeňte na nudnou svatební hostinu s fádním jídlem. Dopředu připravované a následně ohřívané jídlo je stejně většinou vysušené a člověk si na něm málokdy pochutná.

Zkuste přeskočit klasický oběd a nabídněte lidem teplý i studený bufet. Každý si vezme, co mu chutná, nebudete muset řešit, kdo jí nebo nejí maso a nebude se zbytečně vyhazovat jídlo. To, co vám zbude, můžete na druhý den posnídat s kamarády, kteří se s vámi přijdou po svatbě rozloučit.

 

Osobní fotky pro vás i pro hosty

Kromě skvělého jídla musíte lidem poskytnout i něco jiného, něco nezapomenutelného. Zkuste například nechat na vyhrazeném stole Polaroid a lidé si budou moci fotit své vlastní bláznivé fotky.

Některé si odnesou domů jako originální suvenýr z vaší svatby, jiné vám mohou nalepit s přáním do připraveného památníku. Budete pak mít jedinečnou vzpomínku i na pozdní hodiny svatební hostiny.

Pestrobarevné vyvrcholení

Jak udělat svatbu opravdu nezapomenutelnou? Nakupte si kompaktní ohňostroje. Tato zábavní pyrotechnika je snadno dostupná a bezpečná a na noční obloze díky ní vykouzlíte skvostné barevné divadlo. Pověřte jednoho z hostů, aby se odpalování ujal. Nejlepší je vybrat někoho, kdo nepije alkohol, aby bylo vše bezpečné.

Nejdříve si ale zjistěte, zda v místě, kde bude oslava, můžete odpalovat ohňostroje. Pokud ne, o noční romantiku se postarají i jednoduché prskavky. Jsou levné, snadno se zapalují a vykouzlí úsměv na tváři snad u každého jedince.