Jak se nám podařilo zvítězit nad graffiti na našem domě v Brně

Před tím,než popíšu, jak u nás služba  A SERVIS LIPKA pracovala, jim chci poděkovat za služby, kterou pro nás provedli.

Bydlíme v panelovém domě, na kterém se v létě začaly objevovat graffiti. Žádný ze sousedů někdy nikoho nepřistihl,  ale i přes varování, které jsme v domě vyvěsili, vandalství nepřestalo ustávat. Rozhodli jsme se proto, že si musíme najmout firmu,  která nám graffiti odstraní a bude schopna zajistit nátěr, který zabrání dalšímu ničení budovy. Už několikrát jsme slyšeli o tom, že firma A SERVIS LIPKA dělá různé práce, které se údržby domů a okolí týkají, ale nikdy jsme s nimi neměli osobní zkušenost, protože jsme si běžnou údržbu dokázali zajistit sami. Problém se sprejerstvím však potřeboval kvalifikovanější osoby, které nás malůvek zbaví nadobro.

Náš dům má světlou fasádu, takže graffiti na ní bylo do očí bijící. Jeden ze sousedů se pokoušel graffiti odstranit, ale nešlo to. Po objednání firmy  A SERVIS LIPKA, s.r.o. nám pracovníci firmy řekli, že barva, kterou bylo graffiti namalováno nejde jednoduše umýt.  Jelikož jsme však zavolali firmu včas, nemuseli nám fasádu škrabat, ale stačilo ji opískovat a přetřít původní fasádní barvou, i když tam byl už menší barevný rozdíl. Po opravení fasády jsme je požádali o službu nanesení antigraffiti ochrany, kterou zajišťují pouze oni a podle toho co nám řekli ostatní, je nátěr velmi kvalitní. I když je ochrana o něco dražší, vyplatí se více než oprava fasády. Firma nám  tedy zajistila jak odstranění graffiti Brno, tak i ochranu proti dalšímu možnému vytvoření graffiti na domě.

 

 

Stal se během noci Váš dům obětí sprejerů?

Kontaktujte firmu A Servis Lipka, s.r.o., která Vám odborně pomůže s odstraňováním graffiti. Bohužel řada majitelů domů a správců budov se obrací na firmy až v okamžiku, kdy mají na fasádě graffiti.

To už ale může být pozdě, důležité je chránit objekty před samotnými útoky sprejerů. V případě, že budova byla ošetřena antigraffitovým nátěrem, je následné odstraňování graffiti snadnější a daří se beze stop. Pokud ale fasáda neměla AGO, je úspěšnost odstranění mezi 60%-90%, zbylé stíny a kontury graffiti je nutné ještě přetřít fasádní barvou. Tento způsob je složitější a časově i finančně náročnější. Antigraffitová ochrana se vyplatí zejména u marmolitu. Tento často používaný materiál z drobných kamínku a pojiva je třeba po zásahu sprejem vyměnit, neboť odstraňovač graffiti odbarvuje také marmolit. Tato rozsáhlá oprava je finančně náročná, nový plát marmolitu se pohybuje od 2.000,- Kč/m2. Cena antigraffitového nátěru je výrazně levnější, pohybuje se od 120,- Kč/m2 u hladkých povrchů a od 330,- Kč/m2 u strukturovaných omítek, kde je nutné nanést více vrstev. Buďte připraveni, předcházejte útokům sprejerů a chraňte své objekty antigraffitovou ochranou. Pokud sprejeři uvidí, že jejich díla jsou brzy odstraněna, přestanou mít zájem o Vaši fasádu.

Firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. má v tomto směru velké zkušenosti, provádí odstranění graffiti Brno i antigraffitový nástřik již řadu let.