Jak si vybrat šperk s drahým kamenem

Drahé kameny vytvoří ze šperků luxusní doplněk, který podtrhne vaši krásu. Vyberte si ten správný kámen, který se hodí k vaší povaze a k typu vašeho obličeje i stylu oblékání. Pokud nevíte, jak vybrat ideální šperk, který se hodí právě pro vás, inspirujte se ověřenými radami.

 

Podle barvy kamene

Nejjednodušším způsobem, jak vybrat luxusní šperk s drahým kamenem, je soustředit se na barvu kamene. Pokud máte svou oblíbenou barvu například modrou nebo zelenou, tak pro vás výběr nebude nic složitého. U šperků s kamenem však vždy musíte myslet na to, že by vám měl šperk ladit s oblečením. Další možností je tedy výběr podle stylu oblékání.

 

Podle stylu oblékání

Pokud máte rádi sport a šperky příliš nenosíte, volte raději menší a decentnější šperk, který si na sebe vezmete ve zvláštní příležitost, například na oslavu narozenin, na svatbu, případně na jinou společenskou událost. Jiné šperky se hodí k elegantnímu stylu oblékání, jiné pak pokud jste spíš rebelka a máte rádi výrazné doplňky. V takovém případě zvolte větší šperk a výrazným drahým kamenem.

 

Symbolika drahých kamenů

Při výběru šperku se můžete inspirovat také symbolikou a zajímat se, k čemu se jaký drahý kámen používá. Například růženín by měl symbolizovat lásku a přinést vám klid do partnerství a naučit vás něžnosti. Rubín je kámen, o kterém se říká, že podporuje vášeň a rychlé uvažování. Smaragd je kámen bohatství a pomáhá při postupu v kariérním žebříčku. Safír je považován za posvátný kámen, který do vašeho života vnese moudrost a pomůže vám najít cestu na těžkých životních křižovatkách.

 

Kdy zvolit šperk s diamantem

Pro vzácné příležitosti se hodí šperk s diamantem. Například u zásnub je typickým šperkem prsten s diamantem, který potěší každou ženu. Diamant patří mezi nejtvrdší drahé kameny vůbec. O tomto kamenu se říká, že je to symbol čistoty. Možná právě i proto se používá jako zásnubní kámen. V některých případech si i nevěsta vybírá snubní prsten s diamantem.

 

Příležitosti, kdy darovat šperk

Luxusní prsten s diamantem je také symbolem věčné lásky. Už po staletí se používá jako symbol závazku a manželství. Šperky s diamantem, ale i s jinými drahými kameny, se hodí i jako dárek při narození dítěte, případně na životní jubileum nebo třeba k promocím. Vždy šperk vybírejte i podle toho, jak se vám líbí, jak na vás působí na první dojem a pro jakou příležitost jej vybíráte.