Jak správně umýt vozidlo

Čisté vozidlo je přímou vizitkou každého majitele a jeho přístupu k vlastnímu majetku. Někdo by se mohl ohradit, že špinavé auto odrazuje zloděje. To je ovšem naprostý nesmysl, jelikož zloději si podle čistoty nevybírají. Dlouhodobé znečištění karosérii vůbec neprospívá, jelikož do sebe natahuje vodu a když se v zimě solí, dostává opravdu zabrat. Autokosmetika je tedy důležitou součástí každého pečlivého motoristy, který chce svůj automobil udržet v optimální kondici. V letních měsících nemusíte být až tak svědomití, ale s příchodem nižších teplot je očista vozu více než důležitá.

 

Jak umýt auto levně

Každý si nemůže dovolit pravidelnou návštěvu mycí linky, proto existuje kvalitní autokosmetika, která vám propůjčí jedinečnou šanci se o vše postarat za zlomkovou cenu. V případě, že máte chuť a dostatečné množství času, můžete ušetřit podstatnou část finančních prostředků.

Stačí si připravit dva kbelíky a kartáč. Do jednoho si nalijte horkou vodu a do druhého vodu a autošampón. K tomu si zároveň připravte speciální auto houbu a smetáček, který poslouží na očištění těch nejšpinavějších míst jako jsou podběhy a kola. Autohouba je sice dobrá, ale je nutné ji použít až na samotný závěr, jelikož se v ní zachytávají kamínky a ty by mohly poškodit lak.

Auto kosmetika pro každého

Samozřejmě, že kromě klasického umytí karosérie se mohou hodit i nejrůznější čističe interiéru, disků nebo čalounění, které jsou k dostání u profesionálních prodejců. Na samotný závěr očisty nezapomeňte na auto vosk, který dokonale ochrání lak před UV zářením a poškrábáním.

Před každým nanesením si raději přečtěte příbalové informace. Ze všeobecného hlediska platí, že není vhodné vosk nanášet za přímého slunce.

Pokud máte zájem o jakékoliv doplňky z oblasti autokosmetiky, navštivte internetové stránky https://www.elektro-produkt.cz.